رییس سازمان بازرسی کشور: ترک فعل مسوولان در قوه قضاییه پیگیری می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - رییس سازمان بازرسی کشور گفت: ترک فعل مسوولان و مدیران دستگاه‌ها به ویژه افرادی که هم اکنون مسوولیتی به عهده دارند در قوه قضاییه پیگیری می‌شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن درویشیان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: یکی از محورهای سازمان بازرسی از سال گذشته به ویژه بعد از صدور دستورالعمل ترک فعل توسط ریاست قوه قضاییه ترک وظایف مسوولان فعلی و قبلی با اولویت مسوولان و مدیران فعلی است.

وی اظهار داشت: این موضوع در مورد مسوولانی که وظایفی داشتند و کوتاهی کردند در دستور کار است و اکنون چند موضوع پیگیری می‌شود.

رییس سازمان بازرسی کشور بیان کرد: در این زمینه سه موضوع به صورت اولویت دار تشکیل شده و در حال بررسی و پیگیری است.

حجت الاسلام درویشیان اضافه کرد: در این راستا در حوزه مسکن پرونده‌ای برای بررسی روند انجام وظایفی که مسوولان وقت داشتند تشکیل دادیم که در حال پیگیری و نهایی شدن است.

وی با اشاره به ورود سازمان بازرسی کشور به مسائل و مشکلات بازار بورس ادامه داد: به این حوزه وارد شده‌ایم اما به دلیل حساسیتی که بورس دارد از اطلاع رسانی آن معذور هستیم اما در این راستا چند گزارش به مسوولان عالی کشور داده شده است.

وی بیان کرد: بررسی های کارشناسی انجام شده و علل مشکلاتی که از مرداد سال گذشته در بورس داشتیم را اعلام کردیم و در حال پیگیری هستند و به دلیل حساسیت موضوع امکان اعلام جزییات وجود ندارد.

حجت الاسلام درویشیان گفت: درسال گذشته و امسال هیات هایی برای کشیک نوروز در بازار و میادین حضور داشتند و امسال در بحث توزیع مرغ حضور داشتند و تخلفاتی شناسایی و به مرجع قضایی گزارش شده است.

به گزارش ایرنا، رییس قوه قضاییه در سفر یک روزه خود به لرستان، در فرودگاه خرم‌آباد، مورد استقبال رسمی مقامات استان، رییس کل دادگستری لرستان و جمعی از قضات دستگاه قضا قرار گرفت.

تجدید میثاق با شهدا، دیدار با خانواده شهدا، قضات دادگستری و جمعی از مردم استان، شرکت در شورای اداری و شورای قضایی همچنین نشست خبری با اصحاب رسانه برنامه‌های سفر یک روزه رییس قوه قضاییه به لرستان است.

در سفر رییس‌ قوه قضاییه، محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور، سید احمد مرتضوی مقدم رییس‌ دیوان عالی کشور، غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه و حجت‌الاسلام درویشیان رییس‌ سازمان بازرسی کل کشور حضور دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =