۲۳ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان اردبیل انجام شد

اردبیل- ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اعلام کرد: در اجرای طرح نوروزی نظارت بر بازار، قریب ۲۳ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی تولیدی، توزیعی و خدماتی این استان انجام شده است.

رامین صادقی روز سه‌شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به اجرای این طرح از ۱۵ بهمن ماه گفت: در اجرای طرح نظارت بر بازار نوروزی و بازرسی از واحدهای صنفی استان، یک هزار و ۲۹۰ پرونده تخلف صنفی تشکیل و یک هزار و ۳۸۷ مورد تخلف کشف شده است.

وی بیان کرد: پرونده متخلفان این تعداد بازرسی پس از انجام تحقیقات تکمیلی و بررسی کارشناسی به ارزشی بالغ بر ۷۵ میلیارد و ۳۰۷ میلیون ریال به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل همچنین از انجام ۸۰ مورد گشت مشترک با ارگان‌های ذیربط و استقرار  کارکنان اداره مشارکت‌های مردمی سازمان صنعت معدن و تجارت استان در محل ستاد تسهیلات  نوروزی خبرداد.

وی اضافه کرد: با توجه به اطلاع‌رسانی صورت گرفته در راستای دریافت و پاسخگویی به هرگونه گزارش و شکایت واصله مردمی، تعداد ۵۵۸ مورد شکایت مردمی به صورت تلفنی، کتبی و حضوری در مدت زمان اجرای طرح نظارتی نوروزی از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ به ثبت رسیده است.

صادقی با اشاره به مراجعه بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل گزارش اعلام شده در سامانه ارتباطی ۱۲۴ افزود: از تعداد گزارش مردمی ذکر شده، ۱۰۷ مورد تخلف کشف شده و ۱۴۹ مورد نیز فاقد تخلف شناسایی شد.

وی همچنین گفت: از این تعداد گزارش مردمی ۴۳ مورد منجر به رضایت شده و ۲۵۹ مورد نیز در دست بررسی و رسیدگی قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به تداوم بازرسی‌های دوره‌ای در اجرای طرح نوروزی نظارت بر بازار اضافه کرد: انتظار می‌رود شهروندان در صورت مشاهده تخلف در فروش کالا مراتب را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ در اردبیل و شهرستان‌های تابعه اطلاع دهند تا در سریع‌ترین زمان ممکن رسیدگی شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =