۲۹ واحد راکد مرغداری در کهگیلویه و بویراحمد فعال شد

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال گذشته تاکنون، با پیگیری های انجام شده، ۲۹ واحد مرغداری راکد در استان فعال شدند.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز سه شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار در یاسوج اظهار داشت: تلاش بر این است ۲۰ واحد راکد و غیرفعال دیگر مرغداری در استان نیز  به چرخه تولید بازگرانده شوند.

وی افزود: تولید مرغ در سال ۹۸ حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن بود که این میزان با فعال سازی واحد های غیر فعال مرغداری به حدود ۱۵ هزار تن رسیده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هم اینک ۷۵ درصد نیاز استان به مرغ در همین استان تامین می شود و با راه اندازی ۲۰ واحد غیر فعال دیگر در کهگیلویه و بویراحمد نیاز ۱۰۰ درصدی استان به طور کامل تامین می شود.

کلانتری ابراز داشت: نیاز روزانه مرغ استان حدود ۵۰ تن است که در این ایام نوروز روزانه ۱۰۰ تن توزیع می شود.

وی ادامه داد: بیش از نیاز استان کار توزیع مرغ در این ایام در دستور کار قرار گرفت و تاکنون کمبودی در بازار استان نبوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در مجموع راه اندازی واحد های راکد مرغداری، جوجه ریزی به موقع و نظارت مستمر و برخورد جدی با اخلال گران بازار سبب شد تا هیچ خللی در بازار مرغ استان در این ایام نوروز نداشته باشیم.

کلانتری تاکید کرد: هماهنگی و انسجام بسیار مطلوبی میان متولیان و دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی در این ایام نوروز وجود داشته است.

وی ادامه داد: در چندین شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد در ایام نوروز جزو استان های برتر در تامین نیاز های اساسی مردم بوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بازار مرغ، روغن، برنج و غیره استان در ایام نوروز رضایت بخش و در آرامش بود.

کلانتری بیان کرد: در زمینه روغن هیچ مشکلی وجود ندارد و از ۵۰۰ تن سهمیه استان تنها ۱۵۰ تن در این ایام نوروز توزیع و مصرف شده است.

وی تصریح کرد: کنترل ها و بازرسی ها محدود به ایام نوروز نخواهد بود و با اخلالگران بازار به طور جد برخورد می شود.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =