سمن‌ها برای کاهش آسیب‌های اجتماعی کمر همت ببندند

اردبیل _ ایرنا _ معاون سیاسی و امنیتی فرماندار خلخال گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد ، طلاق و آسیب‌های موجود در فضای مجازی باید بیش از پیش تلاش کنند.

به گزارش ایرنا ، احمد قنبری روز چهارشنبه در جلسه هم‌اندیشی با مسئولان نهادهای غیردولتی خلخال افزود: بکارگیری ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در انجام کارهای عام‌المنفعه و مشارکت در پیشگیری از آلودگی‌های زیست محیطی نیز از اموری است باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی اظهارکرد: انتظار از گردانندگان این سمن‌ها تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی با پرهیز از هرگونه ورود به مباحث سیاسی و کسب درآمد است.

وی گفت: دل بستن سازمان‌های مردم‌نهاد به کمک‌های مالی دولتی نیز باید در حد معقول بوده و هرگونه کمک مالی به سمن‌ها در قبال امضای قرارداد و تفاهم‌نامه برای برگزاری برنامه‌های اجتماعی ، فرهنگی و با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی امکان‌پذیر خواهد بود.

وی افزود: همه دستگاه‌های اجرایی مجاز به اختصاص بخشی از اعتبارات فرهنگی خود به سازمان‌های مردم‌نهاد با عقد قرارداد و امضای تفاهم‌نامه بین طرفین در قالب اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی با محوریت کاهش آسیب‌های اجتماعی هستند.

وی با اشاره به قرار گرفتن در فصل بهار و نیاز به پاکسازی محیط پیرامون زندگی از آلودگی‌های زیست محیطی از جمله زباله‌ها ، خواستار مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد برای پاکسازی پارک‌ها ،بوستان‌ها ، تفرجگاه‌ها و محل عبور گردشگران در این فصل از سال شد.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی خانه جوان در خلخال از سال‌های  گذشته طرح ولی عملیاتی نشده است، برای همکاری فرمانداری جهت تامین محل موردنیاز برای راه‌اندازی این خانه اعلام آمادگی کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان خلخال نیز در این جلسه با اشاره به فاصله این شهرستان با میانگین در نظر گرفته شده برای فعالیت سمن‌ها نسبت به جمعیت گفت: استاندارد  فعالیت سمن‌ها در سطح  جهانی برای هر ۱۰۰ نفر یک سمن ، در سطح  ملی برای هر ۲۵ هزار نفر یک سمن و این میزان در استان برای سه هزار و ۳۰۰ نفر یک سمن و در خلخال به ازای هر چهار هزار و ۸۰۰ نفر یک سازمان مردم‌نهاد است که فاصله زیادی با استاندارد تعریف شده دارد.

سیدناصر میرمرسلی اظهارکرد: برای رسیدن به میانگین استانی نیازمند تشکیل حداقل هشت سازمان مردم‌نهاد جدید در این شهرستان هستیم و در صورت اعلام آمادگی گروه‌های مختلف مردمی برای ایجاد این گونه سمن‌ها با تمام توان همکاری خواهیم کرد.

وی از صدور مجوز راه‌اندازی ۱۹ سازمان مردم‌نهاد در این شهرستان خبرداد و گفت: با توجه به ادامه روند شیوع ویروس کرونا و توقف فعالیت‌های نشاط‌آور حضوری باید از ظرفیت این نهادهای مردمی باید برای ایجاد فضای نشاط و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی استفاده شود.

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =