خدمات سربازان گمنام امام زمان در تامین امنیت جایگزین ندارد

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان گفت : امنیت و ثبات کشور که در نتیجه تلاش شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) به دست آمده با هیچ خدمت و کالای دیگری قابل جایگزینی نیست.

هادی حق شناس روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امنیت فعلی استان و کشور ناشی از جان‌فشانی کسانی است که کمتر دیده می شوند اما دستاورد این زحمات در توسعه انکارناپذیر و اثر بخش است .

وی با اشاره به ویژگی های طبیعی و اجتماعی گلستان گفت: این استان مرزی با وجود میزبانی از ۱۶ قوم ایرانی و تعدادی از اتباع کشورهای دیگر مانند حدود ۱۰ هزار قزاق، امنیت و ثبات مطلوبی دارد که این آرامش همیشگی نتیجه تلاش شبانه روزی نهادهای امنیتی و انتظامی از جمله سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

 استاندار گفت : شاید درک اهمیت امنیت در شرایط عادی برای همگان سخت باشد اما اگر بخش کمی از آن دچار خدشه شود، تبعات آن سایر بخش ها مانند مسایل اقتصادی و اجتماعی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 حق شناس افزود : کشورهای جنوبی خلیج فارس تلاش می کنند با تکیه به توان خارجی ها برای خود امنیت ایجاد کنند اما جمهوری اسلامی ایران با اقتدار تمام و استفاده کامل از توان داخلی، امن ترین و با ثبات‌ترین کشور حوزه خلیج فارس است .

استان گلستان به سبب برخورداری از برخی ویژگی های خاص از جمله وجود مرز خاکی و دریایی با ترکمنستان، قرار گرفتن در کریدور اصلی انتقال مواد مخدر و سکونت اقوام و مذاهب و ادیان مختلف از جمله مناطقی است که بستر بروز برخی ناامنی و تحرکات خارجی یا داخلی برای خدشه بر مولفه‌های مختلف امنیت را داراست.

باوجود تمام پتانسیل های یادشده؛ استان گلستان طی سال‌های اخیر بعنوان یکی از امن ترین مناطق کشور شناخته می شود؛ یکی از موئلفه هایی که در سال های اخیر از سوی دشمنان به عنوان دستاویزی برای ضربه زدن به نظام مورد توجه قرار گرفته؛ مقوله وجود اقوام و مذاهب مختلف در کشور و استان گلستان است.

دشمن طی سالیان اخیر تلاش کرد تا با اشکال مختلف و با دامن زدن به برخی اختلاف سلیقه ها و یا مباحث حاشیه ای ضمن ناامن سازی کشور زمینه تشدید شکاف و انشقاق در منطقه یا استان را فراهم سازد که با تیزبینی مجاهدان خاموش گلستان ناکام ماند.

استان گلستان با حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت و ترکیب متنوع قومی، مذهبی و نژادی در همسایگی ترکمنستان قرار دارد.

میلاد امام زمان (عج) روز سربازان گمنام ولی عصر نام گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha