اجرای طرح کلیدی برای توسعه شهر هشترود پس از ۸ سال وقفه

مراغه – ایرنا – شهردار هشترود اجرای طرح تفصیلی را کلید توسعه شهری خواند و گفت: این طرح پس از حدود هشت سال وقفه اجرایی شده و در مراحل پایانی است.

مهدی پورصادق روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح جامع شهری هشترود در سال ۱۳۹۱ تصویب و ابلاغ شده بود و طبق قانون باید تا یک سال پس از آن، طرح تفصیلی کار می‌شد اما اجرا نشده بود.

وی اضافه کرد: طرح تفصیلی شهر هشترود تا یک ماه آینده به مرحله تصویب و ابلاغ می‌رسد تا مسیر توسعه شهری مشخص شود.

وی با تاکید بر اینکه علاوه بر طرح تفصیلی، اجرای یک طرح مهم دیگر نیز کلید خورده، بیان کرد: اجرای طرح ممیزی املاک به عنوان یکی دیگر از طرح‌های مهم شهرسازی این شهر مراحل اجرایی را طی می‌کند.  

اجرای طرح ممیزی املاک با مشارکت دانشگاه تبریز آغاز شد و در جلسه‌ای که طی اواخر سال گذشته با حضور اعضای هیات علمی این دانشگاه برگزار شد، متولیان وعده دادند که طی سه ماهه اول امسال، اجرای این طرح مادر برای شهرداری هشترود را به اتمام برسانند.

به گزارش ایرنا طرح تفصیلی، طرحی است که بر اساس معیارها و ضوابط کلی طرح جامع شهری و نحوه استفاده از زمین‌های شهری در سطح محلات مختلف شهر، موقعیت و مساحت دقیق زمین برای هر یک از آن‌ها وضع دقیق و تفصیلی شبکه عبور و مرور، میزان تراکم جمعیت و تراکم ساختمانی در واحدهای شهری، اولویت‌های مربوط به مناطق و بهسازی، نوسازی، توسعه و رفع مشکلات شهری و موقعیت تمامی عوامل مختلف شهری در آن تعیین و نقشه‌ها و مشخصات مربوط به مالکیت بر اساس مدارک ثبتی تهیه و تنظیم می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =