روزانه ۱۵۰ تن گوشت مرغ در یزد توزیع می‌شود

یزد - ایرنا -رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت(صمت) یزد گفت: روزانه ۱۵۰ تن گوشت مرغ در استان توزیع می‌شود و با پیگیری‌های انجام شده، در چند روز گذشته مقدار مناسبی از این ماده پروتئنی در ۱۰ شهرستان عرضه شد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی صمت یزد به ایرنا، محمدرضا علمداریزدی با بیان اینکه دیروز ۱۵۰ تن ، امروز ۲۰۰ تن توزیع شد  و روزچهارشنبه هم همین مقدار گوشت مرغ عرضه می‌شود، اظهار امیدواری کرد:  تا زمانی که سطح تقاضا در بازار به تعادل نرسد همچنان این سهمیه بندی حفظ می شود. 
وی گفت: کار نظارت با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و دامپزشکی بر عرضه و توزیع مرغ در فروشگاه‌ها آغاز  شد و  در هر مرکز توزیع ، یک بازرس از سازمان حضور دارد که بحث کنترل فروش مرغ تا رسیدن به دست مصرف کننده را به طور کامل پیگیری می کند.

همچنین اول فروردین ماه سال ۱۴۰۰ رییس سازمان جهادکشاورزی یزد گفته بود که به طور میانگین روزانه حدود ۱۷۰ تن مرغ در استان کشتار که این مقدار بیشتر از نیاز استان است.

 سید ابوالفضل میروکیلی افزود: میزان جوجه ریزی در بهمن ۹۹ نسبت به بهمن ماه سال ۹۸ حدود ۲۰۰ هزار قطعه افزایش یافت و به ۲ میلیون و ۹۷۰ هزار قطعه جوجه رسید که باعث شد، کمبودی در بازار نباشد.

وی اظهار کرد:  به علت کمبود مرغ در استان های همجوار و همچنین ایام نوروز هجوم مردم برای خرید مرغ بیشتر از قبل است.

میروکیلی ادامه داد: با این وجود مردم هیچ نگرانی  برای تامین گوشت مرغ مورد نیاز در استان نداشته باشند و مرغ از قرار کیلویی ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان در دسترس است.

۹۶۰ واحد پرورش مرغ گوشتی در استان یزد وجود دارد. 

۸۷ درصد از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان یزد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند که این نسبت در مناطق شهری و روستایی کشورهای توسعه یافته ۶۰ به ۰ ۴ درصد است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =