۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۳
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 84279221
۰ نفر

برچسب‌ها

ورود خودروها به خراسان‌رضوی ۱۲۴ درصد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان‌ رضوی گفت: میزان ورود خودروها به این استان از ۲۵ اسفند پارسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۲۴ درصد بیشتر شده ‌است.

سرهنگ محمد قانعی‌نژاد عصر سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان خروج خودروها از خراسان رضوی هم ظرف همین مدت ۱۰۷ درصد نسبت به ایام نوروز پارسال افزایش نشان می‌دهد. 
وی ادامه داد: مشهد نیز ظرف همین مدت با ۶۵ درصد افزایش در ورود خودروها به این کلانشهر و ۶۹ درصد خروج خودروها از آن روبرو شده است. 
طرح منع ورود خودروهای غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز، نارنجی و زرد از نظر شیوع کرونا همزمان با محدودیتهای سراسری، از اول آذر تا ۱۳ دی ماه پارسال در مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی اجرا شد.

اجرای این طرح در پی آبی شدن وضعیت شیوع ویروس کرونا در مشهد از ١٣ دی ماه متوقف شد اما اجرای آن دوباره از ۱۸ بهمن ماه بخاطر زردی وضعیت مشهد آغاز شد که تا ۲۵ اسفند ماه پارسال ادامه یافت. 

بر اساس آخرین ارزیابی وزارت بهداشت، وضعیت کنونی شیوع ویروس کرونا در ۲۵ شهرستان کشور "قرمز" و ۵۶ شهرستان "نارنجی" است. وضعیت "زرد" نیز در ۲۷۷ شهرستان و "آبی" بر ۹۰ شهرستان در سطح ایران حاکم است. ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت "از" و "به" شهرهای قرمز و نارنجی  را ممنوع اعلام کرده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =