۲ حفار غیرمجاز اشیای تاریخی در بافت دستگیر شدند

کرمان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از دستگیری ۲ حفار غیرمجاز اشیای تاریخی و توقیف وسائل حفاری در شهرستان بافت خبر داد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ سیدعلی حسینی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس گزارش رسیده از پایگاه حفاظتی شهرستان بافت ماموران پلیس آگاهی این شهرستان حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی خود به یک دستگاه خودرو مظنون می‌شوند.
وی بیان کرد: پس از هماهنگی‌های صورت گرفته با مقامات قضایی خودرو مورد نظر مورد بازرسی قرار می‌گیرد که یک دستگاه فلزیاب و لب‌تاپ، پنج عدد فلش، ۶ سکه قدیمی، یک عدد سکه ۲ یورویی، یک سکه چینی و یک سکه مالزی، ۵۰ درهم امارت متحده عربی و یک برگ نقشه گنج کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان اظهار داشت: متهمان به همراه خودرو و دیگر کشفیات در محل دستگیر برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌ نامه‌هایی با فرماندهی انتظامی استان کرمان در زمینه همکاری با نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی خاطرنشان کرد: خوشبختانه نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با همکاری سازمان‌های مردم نهاد، میراث‌بانان افتخاری و همچنین دستگاه‌های امنیتی و انتظامی به صورت شبانه‌روزی از بناهای تاریخی و محوطه‌های باستانی این استان مراقبت و محافظت می‌کنند.

شهرستان بافت در فاصله ۱۸۵ کیلومتری غرب مرکز استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =