نام نویسی مدارس استعدادهای درخشان در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: نام نویسی از داوطلبان ورود به مدارس استعدادهای درخشان در این استان همزمان با سراسر کشور از امروز سه شنبه آغاز شد. 

هادی زارع پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دانش آموزان پسر و دختر پایه های ششم و نهم کهگیلویه و بویراحمد می توانند برای شرکت در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان نام نویسی کنند. 

وی افزود: این عده از دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد باید برای نام نویسی و شرکت در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان به مدت ۱۵ روز و از ۱۱ تا ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۰ به سامانه ملی به نشانی اینترنتی azmoon.medu.ir مراجعه کنند. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: امسال نام نویسی ورود به مدارس استعدادهای درخشان در رشته علوم انسانی در این استان و در رشته مهارتی در شهرستان گچساران نیز انجام می شود. 

زارع پور عنوان کرد: محتوای آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان برای دانش آموزان پایه ششم شامل هوش، خلاقیت و استعداد و برای دانش آموزان پایه نهم نیز شامل استعدادهای تحلیلی و تحصیلی است. 

وی ابراز داشت: شرایط لازم برای دانش آموزان پایه ششم به منظور ورود به مدارس استعدادهای درخشان کسب مقیاس خیلی خوب و برای دانش آموزان پایه نهم نیز کسب حداقل معدل ۱۹ است. 

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =