ورود گردشگر به پارک ملی هفتاد قله اراک ممنوع شد

اراک - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: با توجه به شیوع بالای کرونا در شهرستان اراک و خمین و قرار گرفتن این مناطق در رنگ‌بندی نارنجی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ورود گردشگر به پارک ملی هفتاد قله اراک تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

« رضا میرزایی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تصمیم با هدف مقابله و جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا  اتخاذ شده و امید است که مسافران نوروزی و گردشگران آن را رعایت کنند.

وی بیان کرد: در هماهنگی‌ با مسئولان استان مرکزی تمامی ورودی‌های مناطق تحت مدیریت محیط زیستو تفرجگاه‌های استان مرکزی به دلیل شیوع بالای کرونا بسته شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: محیط بانان در تمام مناطق تحت مدیریت زیست‌محیطی استان نظارت جدی دارند و از هرگونه ورود به این مناطق خودداری می‌کنند.

میرزایی اظهار داشت: این تدابیر برای کاهش شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی  است که انتظار می‌رود که مردم شرایط شکننده کرونا را درک کرده و خطر در کمین را جدی بگیرند و همکاری خوبی با محیط بان‌ها داشته باشند.

وی عنوان کرد: انتطار می‌رود که مردم آیین روزطبیعت ( ۱۳ فروردین ماه )را در کنار اعضای خانواده خود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و توجه به حفظ محیط زیست برگزار کنند.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =