مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی افزایش می‌یابد

اردبیل _ ایرنا _ نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تورم موجود در کشور و ناهمخوانی مستمری مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی با وضعیت اقتصادی فعلی، برنامه‌ای برای افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام و بهزیستی برای سال ۱۴۰۰ در حال بررسی است.

به گزارش ایرنا، سیدغنی نظری روز سه‌شنبه در جریان دیدار استاندار اردبیل با ایتام و سرپرستان زن خانوار در روستای مجره از توابع بخش مرکزی خلخال افزود: افزایش درآمد خانواده‌های ضعیف و در معرض آسیب جامعه از جمله دغدغه‌های نمایندگان مجلس بوده و آنها بدنبال اصلاح این وضعیت هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: برای سال ۱۴۰۰ قرار است که مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تا حد امکان افزایش یابد و علاوه بر آن توجه ویژه‌ای به افزایش رقم یارانه کل دهک‌های مشمول شود.

نظری گفت: تامین مسکن مددجویان نیز در ردیف اعتباری کمیته امداد و بهزیستی قرار داشته و در سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است و ما معتقدیم که برای معضل مسکن به صورت عام و خاص، برای اقشار آسیب‌پذیر از جمله مددجویان، دولت باید برنامه‌ای تنظیم کند.

استاندار اردبیل نیز در این دیدار با اشاره به وضعیت نه چندان خوب اقتصادی جامعه گفت: با افزایش تورم فشار اقتصادی بر دوش خانواده‌های ضعیف بیشتر شده و نهادهای حمایتی برای افزایش درآمد مالی خانوارهای تحت فشار بویژه ایتام و خانواده‌های با سرپرست زن تلاش کنند.

اکبربهنامجو با بیان اینکه طرح پویش ایران مهربان طرح بسیار مناسبی برای استفاده از ظرفیت مالی حامیان ایتام در سراسر کشور و افزایش درآمد ایتام و خانواده‌های بی‌سرپرست و سرپرست زن است، اظهارکرد: ساخت مسکن برای مددجویان در دستور کار کمیته امداد امام قرار بگیرد.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال هم گفت: ۱۱۰ نفر از ایتام و همچنین ۲۲۸ نفر محسنین این شهرستان تحت حمایت مالی هزار و ۳۴۳ نفر بوده و مسکن موردنیاز این خانواده‌ها با سه یتیم و سرپرستی زن با پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال کمک مالی بلاعوض از سوی کمیته امداد امام و بنیاد مسکن در روستای مجره در حال ساخت بوده و اواخر بهار امسال در اختیار آنها  قرار خواهد گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =