یک هزار و ۷۰۰ نفر از کادر درمان استان مرکزی واکسن کرونا دریافت کردند

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: یک هزار و ۷۰۰ نفر از کادر درمان استان مرکزی تاکنون برای ایمنی در برابر ویروس کرونا واکسن دریافت کرده‌اند.

دکتر«محمد جمالیان» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: برخی از این افراد ۲ نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند و هنوز شمار قابل ملاحظه‌ای از این جامعه هدف یک نوبته واکسیناسیون شده‌اند.

وی اظهار داشت: کادر درمان استان مرکزی مجموعه‌ای  ۶ هزار نفری است که تاکنون یک سوم آنان در طرح واکسیناسیون کووید ۱۹ موفق به دریافت واکسن شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس برنامه‌ریزی از ۱۴ فروردین ماه جاری کار تزریق واکسن برای بیماران سرطانی و دیالیزی استان به عنوان گروه پرخطر آغاز می‌شود.

دکتر جمالیان افزود: مرحله نخست تزریق واکسن روسی کرونا در گام اول برای پزشکان، متخصصین بیهوشی و کادر مراقبت‌های ویژه، و پرسنل بخش‌های مراقبت ویژه بود.

وی اظهار داشت: نخستین افرادی که  در بیشترین برخورد  با بیماران کرونایی را دارند در اولویت تزریق واکسن گذاشته شده‌اند که شامل پزشکان و کادر درمان می‌باشد.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه پارسال آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =