۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۱
کد خبرنگار: 1782
کد خبر: 84279131
۰ نفر

برچسب‌ها

سربازی در گمنامی

بندرعباس- ایرنا- سیر تکوینی تاریخ انقلاب اسلامی پیوسته، دشمنان با روش‌های پیچیده و تازه در پی از پای درآوردن ایران عزیز به هر شکل بوده‌اند اما با جان فشانی و گمنامی سربازان امام زمان(عج) بدخواهان به آرزوی خود نرسیدند.

در این مسیر طیف متنوعی از اقسام توطئه‌ها و خباثت‌ها وجود دارد که نشانگر عمق کینه و دشمنی زورمداران عالم با این انقلاب ارزشی و مستقل است؛تقویمی از روزهای پراز حادثه،انفجار و خون و شهادت در آن سال‌ها خلق شد که اگر نبود پایمردی مدافعان صدیق و ایثارگر انقلاب اسلامی و رهبری داهیانه امام راحل شاید تاریخ گونه دیگری رقم می‌خورد.

 از انقلاب عظیم اسلامی ۵۷ به بعد، جمهوری اسلامی ایران حتی روزی از مزاحمت‌های شرورانه استکبار و ایادی آن در امان نبوده است، از نخستین روزهای پیروزی وابستگان مزدور و اجیر غرب و شرق برآن بوده‌اند تا به انواع ترفندها مردم را از ادامه راهی که با شعارهای حماسی استقلال،آزادی و جمهوری اسلامی در خیابان‌های بهمن خونین انتخاب کرده بودند، منصرف دارند.

امنیت تنها به ایمنی و خاطرجمعی مردم از صدمات فیزیکی و جسمانی برنمی‌گردد، بلکه مقوله امنیت فراتر از بدن به روح و روان و افکار نیز تسری می‌یابد، وزارت اطلاعات، متولی امنیت و پاسداری از مرزهای امنیت و حراست از دستاوردهای ارزش‌های نظام اسلامی در ابعاد گوناگون است و سربازان گمنام ولی عصر(عج) در این مجموعه اما در طی این سال‌ها پنهان و مخفی از چشم مردم، کارهایی کارستان زیادی کرده‌اند.

باندهای بین المللی مخدر ومفسدان درچنگال قانون

هرگاه باند سازمان یافته مواد مخدر بین‌المللی به ضربه امنیتی گرفتار می‌شود ره‌آورد آن به سلامت اجتماعی مردم خیر می‌رساند و هرگاه مفسدان و خرابکاران در لباس خدمت ولی در باطن خیانت به چنگ قانون می‌افتند عوامل نارضایتی و چپاول اموال بیت المال حذف می‌شوند که برکت آن باز به مردم برمی‌گردد.

دراین سال ها، دشمنان این آب و خاک که هیچ سازش و کنار آمدنی با آحاد جامعه ندارند از انواع شگردها و روش‌ها بهره گرفته‌اند تا ثبات و استواری کشور را در خطر اندازند و درظاهری دلسوز به باطن خباثت خود که ویرانی و انهدام پیکره ایران عزیز است، نایل آیند اما به یاری خداوند سبحان و عنایت خاصه امام عصر(عج) و همدلی و پشتیبانی ملی، فرزندان غیورشان در کسوت سربازان گمنام وزارت اطلاعات همداستان با سایر نیروهای نظامی و انتظامی این تلاش مذبوحانه را به سنگ تباهی کوبیده و ایادی آنان نیز تارومار شده یا راه گریز درپیش گرفته‌اند.

فرزندان پاکباز و از جان گذشته‌ای که بی چشم‌داشتی در دوری گزیدن از شهرت و نام،خادمان ملت خویش‌اند و دوست‌دار سربلندی و پیروزی و اوج کشور و مردم خود، نگهبانان گمنامی که از خود عبور کرده‌اند تا نام پرافتخار وطن به جاودانگی و سرافرازی بماند.

وزارت اطلاعات، یک دستگاه اطلاعاتی دور از مردم و برکنار از دردها و دغدغه‌های آنان نیست چنانکه کارشناسان و دست‌اندرکاران در تلاش رفع مشکلات و موانع زندگی روزمره مردم هستند و بسیاری از آن نه تنها هیچ‌گاه درجایی منتشر نمی‌شود بلکه در پرده اختفا و پوشیدگی باقی می‌ماند.

رویکرد مردمی وزارت اطلاعات، شاید بی‌آنکه همگان بدانند برخی از گره‌ها، مصائب و مشکلات آنان را حل و فصل کرده است، سربازان گمنام امام زمان همدوش سایر نیروهای امنیتی و نظامی و اجرایی و در راستای خواسته‌های کلان نظام اسلامی همواره مرزدار امنیت و اقتدار ملی بوده‌اند.

سربازان گمنام با چشمان بیدار مدافع انقلاب هستند

استاندارهرمزگان به مناسبت هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) در این باره اظهارداشت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) منجر به استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان حکومتی مبتنی بر اصول و آموزه‌های دین مبین اسلام شد که صاحب اصلی این انقلاب و نظام، حضرت صاحب الزمان(عج) به عنوان حجت خداوند متعال بر روی زمین است.

 فریدون همتی با قدردانی از ایثار، فداکاری و تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) افزود: سربازان گمنام امام زمان(عج) با چشمان بیدار و هوشیار خود و ایثار، فداکاری و جانفشانی، مدافع انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و امنیت و آرامش ایران اسلامی نیز مرهون رشادت این سربازان گمنام است.

وی با بیان اینکه امام زمان(عج) با ظهور خود، حکومت جهانی مستضعفان را طبق عدل الهی در سراسر گیتی برپا خواهند ساخت و جهان را از وجود ظلم و ظالم پاک می‌کنند، ادامه داد: ما منتظران ظهور منجی عالم بشریت، باید ویژگی‌هایی که براساس آموزه‌های اسلامی برای انتظار حضرت ولی عصر (عج) تعیین شده را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم تا به یک منتظر واقعی برای ظهور امام زمان(عج) تبدیل شویم.

استاندار هرمزگان با قدردانی از تلاش خستگی ناپذیر سربازان گمنام امام زمان(عج)، از درگاه خداوند منان، توفیق همگان در راه سربازی حضرت مهدی(عج) و انتظار واقعی برای ظهور آن حضرت را خواستار شد.

گمنامی سربازان ستودنی است

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان نیز به مناسبت گرامیداشت سربازان گمنام امام زمان(عج) درهمه نهادهای نظامی و امنیتی گفت: تلاش و مجادهای این عزیزان قابل بیان نیست ولی خدمت آنها در گمنامی ستودنی است.

علی رئوفی در گفت وگو با ایرنا افزود: درحالی‌که که ما مشغول زندگی روزمره خود هستیم این قشر گمنام شبانه‌روز درتلاش برای حفظ امنیت از کیان جمهوری اسلامی هستند و اجازه نمی دهند دشمنان خدشه ای به این کشور وارد شود.

وی ادامه داد: خنثی کردن مکر دشمنان برای بی ثبات ساختن امنیت مردم،پاسداری از بیت المال و عدالت اداری و سازمانی ،جلوگیری از رخنه‌های اعتقادی و جنگ نرم در باورها و عقاید اصیل جامعه و غیره تنها گوشه‌هایی از مساعی شبانه‌روزی گمنامانی است که شهرت دربی نام و نشانی دارند.

معاون سیاسی،امنیتی واجتماعی استانداری هرمزگان یادآورشد: ایثارگری و جان‌ فشانی این قشر در بستر امنیت داخلی وخارجی برای حفظ امنیت پایدار بوده که با چشمان بیدار و هوشیار در عین گمنامی مشغول خدمت هستند که ما باید قدردان این تلاش‌ها باشیم.

نیمه شعبان سالروز ولادت با سعادت حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) روز سربازان گمنام امام زمان نامگذاری شده است و هفته‌ای با همین عنوان گرامی داشته می‌شود ، بطور حتم بزرگداشت مقام این بی‌نامان شریف، احترام به عزت و استقلال و تمامیت ارضی کشور ایران اسلامی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =