۱۰ هزار بازرسی از واحدهای صنفی استان سمنان در طرح نوروزی انجام شد

سمنان- ایرنا- رییس سازمان صنعت،  معدن و تجارت استان سمنان گفت: بیش از ۱۰ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی و خدماتی استان در طرح نظارتی نوروز ۱۴۰۰ انجام شد.

به گزارش ایرنا، علی تشنه دل روز سه شنبه به رسانه ها افزود: حدود ۱۰ هزار و ۵۴۶ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و خدماتی استان در طرح نظارتی نوروز ۱۴۰۰ انجام شد.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: این تعداد بازرسی به منظور رصد وضعیت بازار کالا و خدمات و به ویژه کالاهای اولویت‌دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان سمنان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی رویه قیمت ها با مشارکت دستگاه های اجرایی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: در این بازرسی ها که توسط کارشناسان نظارت و بازرسی، بازرسان و ناظران افتخاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت ، اتاق اصناف ، تعزیرات حکومتی ، بسیج اصناف به صورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه و در قالب گشت های مشترک با دستگاه های ذیربط انجام شد یکهزار و ۲۷۹ مورد تخلف صنفی کشف شد.

تشنه دل ادامه داد: در طرح نظارتی نوروز که از نیمه دوم بهمن ۹۹ آغاز شد تا کنون طی بازرسی های انجام شده یکهزار و ۹۷ مورد پرونده تخلف شامل گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه ، عدم ارائه فاکتور ، عرضه کالای قاچاق، به ارزش یکهزار و ۵۹۳ میلیارد و ۸۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال ثبت شد که جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: طرح نظارتی نوروز تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ادامه دارد و در این طرح بازرسان این سازمان، و اتاق اصناف با همکاری بسیج اصناف، وضعیت بازار کالا و خدمات خصوصا کالاهای اولویت‌دار را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند و شهروندان استان سمنان درصورت مشاهده هرگونه تخلف،  موارد را از طریق سامانه ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت،  معدن و تجارت استان سمنان اعلام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =