میزان بستری‌های کرونایی‌ها در زنجان صعودی شد

زنجان - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: در زمان حاضر میزان بستری کرونایی این استان به ۳۵۳ مورد رسیده این در حالی است که پیش از این با همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی این تعداد به ۱۲۰ تا ۱۳۰ بستری کاهش یافته بود.

دکتر علیرضا آرمانی کیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه با تغییر وضعیت رنگ کرونایی شهرهای استان به ویژه شهر زنجان از زرد به نارنجی وضعیت متفاوتی را هم در میزان بستری ها و موارد مثبت سرپایی رقم زده است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه عموم مردم فکر می کنند، دیگر از کرونا خبری نیست و در مجالس ترحیم، رستوران ها، مهمانی ها و عروسی ها تجمعاتی را برگزار می کنند، اضافه کرد: علت موج افزایشی آمار کنونی این بیماری در استان به قبل از عید باز می گردد و موارد مربوط به تعطیلات عید و مسافرت ها طی هفته های آتی خود را نشان خواهد داد.

این مسوول ادامه داد: وضعیت تصاعدی شیوع ویروس کرونا نگرانی هایی را ایجاد کرده و به نظر می رسد در صورت اتخاذ تصمیماتی از سوی ستاد کرونا در خصوص اعمال جدی محدودیت ها می توان با این بیماری مبارزه کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون علاوه بر شهرهای دیگر استان،  عمده اصلی تمرکز روند افزایشی کرونا در شهر زنجان است، اضافه کرد: بسیاری از مبتلایان کرونایی استان از نوع جهش یافته هستند و با توجه به روند افزایشی  سر پایی ها و به دنبال آن موارد، بستری ها فضای بیشتری در بیمارستان ها برای پذیرش بیماران در حال آماده سازی است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد:  از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" به رقم ۵۴ هزارو ۴۵۱ نفر رسیده است.

وی اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان مثبت سرپایی بر اساس تست آزمایشگاهی به ۴۷ هزارو ۲۳۴ نفر رسید که ۴۸۱ مورد آن، آمار روز گذشته را شامل می‌شود.

آرمانی کیان  با بیان اینکه آمار موارد مثبت سرپایی استان روند افزایشی دارد و بخشی از این موضوع به دلیل افزایش تست های کرونا در سطح استان است اظهار داشت: تعلل و غفلت از پروتکلهای بهداشتی می تواند مشکلات زیادی را در این خصوص ایجاد کند.

این مسوول ادامه داد:  طی مدت شیوع ویروس کرونا تاکنون یک‌هزار و ۲۰۲ نفر در استان زنجان جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند که بر اساس گزارش‌های اعلام شده روز گذشته یک مورد فوتی در استان ثبت شد.

وی اظهار داشت: طبق گزارش های اعلام شده  از زمان شیوع کرونا  تاکنون بر اساس یافته های آزمایشگاهی ابتلای هفت هزارو ۲۱۷ نفر به بیماری کووید - ۱۹ در استان زنجان ثابت شده است و پنج هزار و ۹۶۱ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

آرمانی کیان خاطر نشان کرد: آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی همچنین مشکوک، به عدد ۲۱ هزارو ۶۹ نفر رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =