۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۲
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84279116
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتبارات خلخال ۲۰۰ درصد افزایش یافت

اردبیل _ ایرنا _ استاندار اردبیل گفت: اعتبارات استانی امسال خلخال بیش از ۲۰۰ درصد در مقایسه با سرجمع اعتبارات این شهرستان افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز سه‌شنبه در بازدید از پروژه‌های عمرانی خلخال افزود: در کنار افزایش اعتبارات اقدامات خوبی در حوزه‌های مختلف برای توسعه و رونق این شهرستان در حوزه گردشگری انجام شده است.

وی همچنین در بازدید از مراحل ساخت پل معلق در منطقه نمونه گردشگری و تفرجگاه ازناو اظهارکرد: بخش مهمی از فوندانسیون ، نصب پایه‌های نگهدارنده پل در هر ۲ قله ازناو و محل اتصال به کوه از سوی سرمایه‌گذار و مجری این طرح انجام شده است.

وی گفت: عملیات اجرایی احداث پل معلق خلخال با اجرای پروژه‌های زیرساختی از سوی دستگاه‌های اجرایی از نیمه دوم سال گذشته شتاب گرفته و این طرح بزرگ گردشگری استان اردبیل خردادماه امسال مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

او با بیان اینکه همزمان با ساخت پل و زیرساخت‌های موردنیاز این طرح گردشگری از جمله راه دسترسی ، آب ، گاز و برق پروژه باید از سوی دستگاه‌های اجرایی تامین شود، افزود: بزودی عملیات اجرایی نصب دکل‌ها و کابل‌های نگهدارنده پل آغاز خواهد شد.

وی اظهارکرد: بر اساس قول داده شده به سرمایه‌گذار این طرح علاوه بر پرداخت ۲ مرحله از تسهیلات بانکی ، زیرساخت‌های موردنیاز پل معلق خلخال از جمله ایجاد راه دسترسی به ۲ سمت قله ازناو و محل اجرای پایه‌های پل و برق‌رسانی به ۲ سمت پروژه و ایجاد مسیرهای دسترسی پل انجام شده و طرح‌های ایجاد پیاده‌راه و جاده اصلی دسترسی به محل ورود گردشگران به پل معلق در روزهای آینده شروع می‌شود.

استاندار اردبیل با اشاره به نیاز به راه‌اندازی پارکینگ خودرو در منطقه پل معلق قبل از بهره‌برداری از این پروژه گفت: فرمانداری خلخال پیگیر انجام امورات مربوط به ساخت پارکینگ از جمله تامین زمین موردنیاز برای این مهم در این مجموعه است.

او با بیان اینکه پل معلق ازناو خلخال بزرگترین پل معلق خاورمیانه و بزرگترین طرح گردشگری استان اردبیل است، افزود: عملیات احداث این پل با ۴۹۶ متر طول ، ۱.۵ متر عرض و ۱۰۰ متر ارتفاع از ۲ سال پیش در منطقه گردشگری ازناو خلخال آغاز و پس از طی مراحل مطالعاتی و طراحی سرمایه‌گذار برای تکمیل و بهره‌برداری از آن تا تیرماه امسال تلاش می‌کند.

بهنامجو تشریح کرد: برغم وجود مشکلات از جمله وجود باد دایمی در قله‌های کوه ازناو و شرایط سخت کاری انتقال تجهیزات به بلندای کوه و محل اجرای پایه‌ها و دکل‌های نگهدارنده پل ، کارهای اجرایی انجام و آرماتوربندی فونداسیون پایه‌های پل به خوبی پیش می‌رود.

وی به پروژه گردشگری بزرگ هتل پنج ستاره در دست ساخت در ازناو خلخال نیز اشاره کرد و گفت: کمک خواهیم کرد که مرحله دوم تسهیلات ساخت این هتل بزودی پرداخت و همزمان با ساخت این هتل، مسیرهای دسترسی این مجموعه نیز به خوبی برای ورود گردشگران به هتل آماده شود.

وی ادامه داد: شهرستان خلخال به لحاظ داشتن شرایط خاص گردشگری ، همجواری با استان گیلان و داشتن ظرفیت نیروی انسانی دارای تخصص علمی بالا آینده روشنی دارد و باید همه کمک کنیم که این اتفاق رخ دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =