نظام اسلامی خدمات قابل قبولی به استان لرستان ارایه داده است

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: نظام اسلامی خدمات قابل قبولی به لرستان ارایه داده است و امیدواریم با هم افزایی و همدلی مشکلات موجود هم برطرف شود.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز سه‌شنبه در حاشیه دیدار مردمی رییس قوه قضاییه در سالن جلسات جهاد کشاورزی اظهار کرد: انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی در راس این قوه و رویکرد مستمر همراه با تلاش بی وقفه در انقلاب ستودنی و سبب امید به دلدادگان نظام است.

وی گفت: لرستان خاستگاه علما، عرفا و اندیشمندان در حوزه‌های مختلف است و ایثار مردم قبل و بعد پیروزی انقلاب و تقدیم ۶ هزار و ۳۰۰ شهید به کشور گواهی روشنی بر پایبندی مردم این دیار به انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: همانطور که رییس‌ قوه قضاییه مطلع هستند لرستان دارای ظرفیت بالایی است و اقشار مردم مطمئن باشند که حجت الاسلام رییسی بر مزیت و راه‌های برون رفت از مشکلات آگاه و توانا هستند.

امام جمعه خرم‌آباد اظهار کرد: ۱۱ میلیارد مترمکعب رواناب، ۸۰۰ هزار هکتار زمین زراعی، پنجمین استان در بارش باران، ۳۱ گونه گیاهان دارویی و رتبه نهم کشوری در این حوزه و رتبه نخست معادن از ظرفیت های خوب لرستان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی بیان کرد: نظام اسلامی خدمات قابل قبولی به لرستان ارایه داده اما نرخ بالای بیکاری و تعطیلی واحدهای مختلف این استان را در برگرفته است.

وی گفت: هفت هزار میلیارد تومان خسارات باقی مانده از سیل، عدم تخصیص آب به میزان کافی و تنها ۲۳ درصد زمین آبی از مشکلات لرستان است و ۴۰ منطقه حاشیه نشین در استان وجود دارد.

وی ادامه داد: بررسی وقوع درگیری های مسلحانه، رسیدگی به مشکلات کارخانجات، توجه به واحدهای تولیدی، جبران خسارات سیل، تکمیل سدهای در دست احداث، استفاده از اعتبار صندوق توسعه ملی برای آبیاری نوین و اعطای تسهیلات با نرخ پایین به کشاورزان لرستان باید دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه کرد: با هم‌افزایی و همدلی می‌شود مشکلات را برطرف کرد همچنین دستگاه قضای و نیروی انتظامی کمبودهایی دارند و با اختصاص بودجه می‌توانند نرم‌افزار های مناسب را تهیه کنند.

به گزارش ایرنا، رییس قوه قضاییه در سفر یک روزه خود به لرستان، در فرودگاه خرم‌آباد، مورد استقبال رسمی مقامات استان، رییس کل دادگستری لرستان و جمعی از قضات دستگاه قضا قرار گرفت.

تجدید میثاق با شهدا، دیدار با خانواده شهدا، قضات دادگستری و جمعی از مردم استان، شرکت در شورای اداری و شورای قضایی همچنین نشست خبری با اصحاب رسانه برنامه‌های سفر یک روزه رییس قوه قضاییه به لرستان است.

در سفر رییس‌ قوه قضاییه، محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور، سید احمد مرتضوی مقدم رییس‌ دیوان عالی کشور، غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه و حجت‌الاسلام درویشیان رییس‌ سازمان بازرسی کل کشور حضور دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =