۷۷ درصد مردم استان همدان از ماسک استفاده می‌کنند

همدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان با اشاره به آمار ۷۷ درصدی میزان استفاده از ماسک در این استان، گفت: براساس بررسی های انجام شده، ۲۳ درصد از مردم استان هنگام حضور در مراکز و اماکن خدماتی و عمومی از ماسک استفاده نمی‌کنند.

«لیدا رفعتی» روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بررسی های انجام شده در یک هفته گذشته نشان می دهد که کمترین میزان استفاده مردم استان همدان از ماسک در نانوایی، سوپرمارکت ها، مراکز خرید(پاساژ) و آرامستان ها است.

وی اظهار داشت: درهمین خصوص ۸۲ درصد خدمات دهندگان در سطح استان همدان از ماسک استفاده می کنند که پایانه های برون شهری، مهدهای کودک، سوپرمارکت ها، نانوایی و رستوران ها نیز کمترین میزان استفاده خدمات دهندگان از ماسک را شامل می شود.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان با اشاره به فعالیت ۳۵ هزار و ۴۵۷ واحد صنفی، خدماتی و صنعتی در استان، گفت: چهار هزار و ۷۲۶ واحد صنفی استان در یک هفته گذشته توسط تیم های نظارتی بهداشتی مورد بازدید قرار گرفته است.

رفعتی افزود: بهداشت فردی در سه هزار و ۹۷۸ واحد از این تعداد معادل ۸۴ درصد رعایت می شود که با این وجود کمترین میزان توجه به این مولفه نیز مربوط به پایانه مسافربری برون شهری و  مهدکودک ها است.

به گفته وی، در سه هزار و ۵۶۱ مرکز خدماتی و مکان عمومی نیز که مورد بازدید تیم های نظارتی استان همدان قرار گرفته، میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز ۷۵ درصد برآورد شده است.

وی، میزان رعایت پروتکل فاصله گذاری در واحدهای کشاورزی و دامپروری استان همدان را ۴۳ درصد، آرامستان ها را ۵۵ درصد، پایانه مسافری برون شهری را ۶۴ درصد، مهدهای کودک را ۶۷ درصد و مراکز شماره گذاری و معاینه فنی را نیز ۶۷ درصد اعلام کرد.

رفعتی افزود: برای ۳۲۲ واحد متخلف استان همدان در یک هفته گذشته اخطاریه صادر و متصدیان آن نیز به مرجع قضایی معرفی شدند که بیشترین موارد آن با ۱۲۸ مورد مربوط به سوپرمارکت ها و پس از آن واحدهای تولیدی با کمتر ار ۲۵ نیرو با ۶۶ مورد، ۵۸ نانوایی و ۲۶ رستوران است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان اظهار داشت: درهمین مدت ۲۴ واحد صنفی و خدماتی متخلف استان شامل ۱۴ سوپرمارکت، ۶ رستوران و چهار نانوایی به دلیل بی توجهی به پروتکل های بهداشتی پلمب شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha