۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 84279104
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج واحد مرغداری در مراغه به چرخه تولید بازگشت

مراغه- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی مراغه گفت: پنج واحد تولید مرغ و تخم‌مرغ از طریق اصلاح امور و رفع موانع به چرخ تولید بازگشت.

اسماعیل کریمی اصل روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: این واحدهای تولیدی شامل چهار واحد تولید مرغ گوشتی با ظرفیت حدود ۴۰ هزار قطعه و تولید ۳۰۰ تن و نیز یک واحد تولید تخم‌مرغ با ظرفیت تولید ۱۶۰ تن در سال است که با برگشت آنها به تولید، زمینه اشتغال پایدار و نیز ظرفیت مرغ و تخم‌مرغ این شهرستان ارتقا می‌یابد.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون حدود ۵۰ واحد مرغداری گوشتی با ۱.۲ میلیون قطعه و ۶۰ واحد تولید تخم‌مرغ با ظرفیت ۱.۴ میلیون قطعه در این شهرستان به عنوان قطب تولید مرغ و تخم‌مرغ آذربایجان‌شرقی، فعالیت تولیدی دارد.

به گفته وی در طول سال‌های اخیر٤٠ واحد تولید مرغ و تخم‌مرغ این شهرستان به دلیل عدم برخورداری از پروانه بهره‌برداری و به دنبال آن تخصیص نیافتن نهاده از سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی، تعطیل شده بود.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده توسط نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی و نیز جهاد کشاورزی و رفع موانع و اصلاحات توسط تولیدکنندگان، برخی از این واحدهای در حال اخذ پروانه و برگشت به چرخه تولید است.

وی اضافه کرد: در این راستا مشکلات مربوط به صدور پروانه بهره‌برداری ٢٧ واحد مرغداری گوشتی و تخم‌گذار توسط نظام مهندسی کشاورزی این شهرستان و استان با تشکیل پرونده و به کمیسیون استان ارسال شده و جهت صدور مجوزهای لازم در حال بررسی و پیگیری‌های کارشناسی است.

وی افزود: همچنین هـیات تخصصی از وضعیت واحدهای فاقد پروانه بهره‌برداری این شهرستان بازدید کرده است تا پشتیبانی‌ها و مانع‌زدائی از روند تولید این واحدها از طریق قانونی انجام شود.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان‌شرقی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =