پنج تن از مبتلایان به کرونا در پاوه کودک هستند
عکس آرشیوی است

کرمانشاه ـ ایرنا ـ سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاوه گفت: از ابتدای فروردین سال جاری تاکنون ۶۶ تن در این شهرستان به کرونا مبتلا شده‌اند که پنج تن از آنان کودک هستند.

دکتر «فارق سلیمی» روز سه‌شنبه در جلسه ستاد کرونا شهرستان پاوه، افزود: هم اکنون ۱۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان قدس این شهرستان بستری هستند.

وی ادامه داد: در هشت روز گذشته بیش از ۲۵۰ مورد مشکوک به کرونا به بیمارستان این شهرستان مراجعه کرده‌اند.

رییس بیمارستان قدس شهرستان پاوه نیز گفت: تعداد مراجعه کنندگان برای تست کرونا نسبت به چهار روز گذشته افزایش یافته است.

دکتر «حارس رضایی» اضافه کرد: آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان در ۷۲ ساعت آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وی اظهار داشت: در یک تحقیق میدانی مشاهده شده ده‌ها خودرو از استان‌های تهران، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی و فارس وارد شهرستان پاوه شده‌اند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان پاوه نیز در این جلسه گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۷۲ هزار و ۱٨۲ دستگاه خودرو وارد شهرستان شده که نسبت به سال گذشته ۴۲ درصد افزایش ورودی داشته‌ایم.

«ابراهیم شهریاری» افزود: در این مدت همچنین استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی نیز ۸۶ در صد افزایش داشته است.

پاوه از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت زرد قرار دارد

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه گفت: بنا بر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان کرمانشاه از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت نارنجی قرار گرفت.

"مهدی محمدی" افزود: شهرستان های اسلام آبادغرب و گیلانغرب نیز همچنان به ترتیب در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند.

وی اظهار داشت: شهرستان های پاوه، کنگاور، سنقر و کلیایی، هرسین، سرپل ذهاب و صحنه در وضعیت زرد و شهرستان های ثلاث باباجانی، دالاهو، قصرشیرین، جوانرود و روانسر هم در وضعیت آبی قرار دارند.

براساس اعلام ستاد ملی کرونا، در وضعیت نارنجی یا پرخطر هم سطح شغلی سه و چهار تعطیل است و در وضعیت قرمز یا خیلی پرخطر نیز همه مشاغل به جز موارد ضروری سطح یک تعطیل خواهد بود.
در وضعیت زرد یا خطر متوسط فقط سطح شغلی چهار تعطیل خواهد بود.

همچنین خروج خودروهای بومی از شهرستان‌های نارنجی و قرمز و ورود خودروهای غیربومی به شهرستان‌های نارنجی و قرمز ممنوع خواهد بود.

بر این اساس اکنون تردد از شهرستان های کرمانشاه، اسلام آبادغرب و گیلانغرب به شهرستان های دیگر و شهرستان‌های دیگر به این‌ ۲ شهرستان ممنوع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =