نماینده همدان: کارگاه‌های تریلی‌سازی روستای زاغه ساماندهی می‌شود

همدان- ایرنا- نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی از ساماندهی کارگاه های تریلی سازی واقع در روستای زاغه از توابع همدان خبر داد و گفت: یک مجتمع صنعتی در این راستا احداث می‌شود.

«حجت الاسلام احمدحسین فلاحی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساماندهی کارگاه‌های تریلی سازی زاغه با همکاری شهرداری صالح آباد اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: راهکارهای مختلفی در این راستا از سوی دستگاه‌های مرتبط پیشنهاد شده که ایجاد مجتمع صنعتی بهترین راه حل برای پایان دادن به مشکلات شاغلان این صنف است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: در آخرین روزهای سال ۱۳۹۹ به دنبال مشکلات و حواشی به وجود آمده در کارگاه های تریلی سازی زاغه و متعاقب آن بیکاری کارگران این صنف به همراه جمعی از مدیران به صورت میدانی از محل این کارگاهها بازدید کردیم.

حجت الاسلام فلاحی تصریح کرد: به تازگی در جلسه‌ای که با هدف رسیدگی به این موضوع برگزار شد شهرداری صالح آباد و رئیس و اعضای شورای اسلامی این شهر علاقه مندی خود را برای پیگیری احداث مجتمع صنعتی اعلام کردند و مقرر شد در اسرع وقت پیگیری‌های لازم برای ارائه این طرح به دستگاه‌های مربوطه آغاز شود.

او با بیان اینکه این صنف سهم بسزایی در اشتغال و اقتصاد همدان دارد افزود: کارگاه های موجود نیازمند نظم و انسجام است و از ایجاد واحدهای غیرمجاز نیز باید جلوگیری شود.

ده ها کارگاه کوچک و بزرگ تریلی سازی در همدان، جاده کرمانشاه دو راهی زاغه مستقر هستند که انواع اتاق کامیون و تریلی را تولید می کنند، استقرار این کارگاه ها در حاشیه های این مسیر علاوه بر ایجاد چهره بی نظم و ناخوشایند به ورودی شهر همدان موجب ناامنی و مشکلات ترافیکی و اختلافهایی با ساکنان این منطقه شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha