۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 888
کد خبر: 84279046
۱۱ نفر

برچسب‌ها

پذیرش ۴۶۶ دانش‌آموز در مدارس تیزهوشان قم

قم- ایرنا- رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش قم گفت: در سال تحصیلی آینده ۴۶۶ دانش آموز این استان از طریق شرکت در آزمون ورودی در مدارس تیزهوشان پذیرش خواهند شد.

علی طالبی روز سه‌شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا،‌ افزود: فرآیند ثبت‌نام دواطلبان آزمون ورودی پایه هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی آینده همزمان با سراسر کشور، از روز  چهارشنبه ۱۱ فروردین‌ماه جاری آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: داوطلبان پایه ششم و نهم سال تحصیلی جاری فقط تا ۲۵ فروردین‌ماه  فرصت دارند با مراجعه به سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان به نشانی azmoon.medu.ir نسبت به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام اقدام نمایند.

وی ادامه داد: در این آزمون ۳۳۶ دانش آموز در پایه هفتم و ۱۳۰ دانش آموز در پایه دهم جذب خواهند شد.

طالبی  بیان کرد: در سال تحصیلی پیش رو، برای نخستین بار در استان قم،‌ رشته هنرستانی کامپیوتر (گرایش شبکه و نرم افزار) در دبیرستان پسرانه استعدادهای درخشان شهید دکتر شهریاری ایجاد می‌شود که دانش آموزان (پایه نهم سال تحصیلی جاری) مستعد علاقه‌مند به ادامه تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه‌ای، از سال تحصیلی آینده، از این خدمات آموزشی و پرورشی در مدارس استعدادهای درخشان بهره‌مند خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: آزمون ورودی پایه هفتم و دهم به ترتیب راس ساعت ۹ صبح روز پنج شنبه ۲۰ و روز جمعه ۲۱ خردادماه سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

به گفته وی،‌ در سال تحصیلی جاری ۲ هزار و ۲۵۴ دانش‌آموز دختر و پسر در هشت مدرسه استعدادهای درخشان استان قم مشغول به تحصیل می‌باشند.

در سال تحصیلی جاری تعداد دانش‌آموزان با افزایش هشت ‌درصدی نسبت به سال تحصیلی گذشته به حدود ۲۷۰ هزار نفر در مقاطع مختلف رسیده است؛ ۶۷۰ فضای فیزیکی و پنج هزار و ۸۰۰ کلاس درس آماده ‌شده و تعداد کد فضاهای آموزش‌وپرورش قم حدود یک‌هزار و ۳۰۰ واحد است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =