۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۰۳
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84279039
۲ نفر

برچسب‌ها

 ۷۳۹ هزار نفر از اماکن تاریخی و گردشگری کردستان بازدید کردند

سنندج- ایرنا- معاون گردشگری اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی کردستان گفت: تاکنون ۷۳۸ هزار و ۸۶۴ نفر از مسافران نوروزی از اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کرده‌اند.

آرمان وطن‌دوست روز سه‌ شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ۲۸ اسفندماه سال گذشته تا کنون در مجموع ۱۶ هزار و ۶ نفر مسافر نوروزی در هتل‌ها، مهمانپذیرها، اقامتگاه‌های بوم گردی و هتل آپارتمان‌های استان کردستان اقامت داشته‌ و در این ایام ۷۳۸ هزار و ۸۶۴ نفر مسافر و گردشگر نوروزی نیز از اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کرده‌اند.

وی اضافه کرد: دریاچه زریبار در شهر مریوان، عمارت‌ها و خانه‌های تاریخی در شهر سنندج، شهر اورامان، روستای پالنگان و بازارهای بانه و سقز امسال بیشترین آمار بازدید گردشگران نوروزی را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون گردشگری اداره ‌کل میراث ‌فرهنگی کردستان گفت: ۳۲ انجمن راهنمایان گردشگری در این ایام در مناطق گردشگری استان فعالیت داشته و به راهنمایی مسافران و گردشگران نوروزی می‌پردازند.

وطن‌دوست به ۸۱۹ مورد بازدید نظارتی هم اشاره و اضافه کرد: این تعداد بازدید منجر به ۵۲ مورد تذکر و اخطار به صاحبان اماکن متخلف شده است.

وی اظهار داشت: برای نوروز امسال توصیه‌های لازم بهداشتی برای بازدید از اماکن گردشگری و تاریخی در زمان شیوع ویروس کرونا، در رسانه های جمعی و فضای مجازی  اطلاع رسانی شده است.

وی اضافه کرد: موزه‌ها استان شامل، موزه مردم‌شناسی خانه کورد، موزه سنندج و غار کرفتو و همچنین برخی از آثار تاریخی قابل بازدید همانند، عمارت حبیبی (خانه صنایع‌دستی)، عمارت مشیردیوان و استان در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ باز بوده و مورد بازدید مسافران نوروزی قرار گرفته است.

 در استان کردستان ۳۲ هتل، ۲۴ مهمانپذیر، ۲۲ اقامتگاه بوم‌گردی و ۲ هتل آپارتمان با مجموع ظرفیت اسکان چهار هزار و ۵۰۰ نفر در شبانه روز فعالیت می کنند.

این استان دارای یک هزار و ۵۲۰ اثر تاریخی شناسایی شده شامل آثار باستانی، غارهای طبیعی، درختان کهنسال، میراث منقول، قنات و مکان های طبیعی است که ۸۷۸ اثر ثبت شده استان در فهرست آثار ملی شامل شامل ۷۷۳ اثر غیر منقول (شامل آثار تاریخی، تپه، محوطه و بنا)، ۲۰ مورد میراث طبیعی، ۶۲ مورد میراث معنوی و ۲۳ مورد میراث منقول است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =