۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۵۷
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84279023
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای کردستان ۶ درجه افزایش می‌یابد‎

سنندج- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: براساس بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، دمای هوای استان پنج تا ۶ درجه افزایش پیدا می‌کند.

علی پناهی روز سه‌شنبه در گفت ‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روند افزایش دمای هوا در مناطق مختلف استان از امروز شروع شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته جاری دمای هوا در استان بین پنج تا ۶ درجه سانتی‌گراد افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد: روز گذشته دهگلان با حداقل دمای منفی ۱۰ درجه سانتی‌گراد سردترین شهر استان بود اما امروز دمای این شهرستان به منفی ۷.۴ درجه سانتی‌گراد افزایش پیدا کرد و حداقل دمای هوا در سقز و مریوان به منفی چهار، کامیاران و بیجار به منفی ۲ درجه سانتی‌گراد رسید.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: در شبانه روز گذشته دمای هوا سنندج بین منفی یک درجه و ۱۸ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود و در این مدت سلین هورامان با حداکثر دمای ۲۲ و سروآباد با دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد گرمترین نقاط استان بودند. 

پناهی پیش‌بینی کرد از روز چهارشنبه موجی از هوای ناپایدار و ضعیف وارد استان می‌شود که در روزهای پایانی هفته موجب بارش‌های پراکنده در سطح استان خواهد شد و این روند تا روز جمعه تداوم دارد.

وی افزود: در روزهای پایانی هفته جاری وزش باد به همراه گرد و خاک پدیده غالب در استان خواهد بود و اوایل هفته آینده دمای هوا نیز تا حدودی کاهش پیدا می کند.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۷۱ میلیمتر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته(۳۵۴ میلیمتر) بیش از ۳۰ درصد و در مقایسه با بلندمدت(۳۰ سال قبل) ۱۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =