تردد جاده ای در استان اصفهان ۸۷ درصد افزایش یافت

اصفهان - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت:  تردد خودروهای ورودی در جاده‌های شریانی مجهز به ترددشمار آنلاین در این استان از ۲۵ اسفند پارسال تا ۹ فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته (با احتساب سال کبیسه) ۸۷ درصد افزایش یافته‌ است.

مهدی خضری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۱۴ میلیون و ۱۱ هزار و ۶۴۱ وسیله نقلیه از بیست و پنجم اسفند پارسال  تا نهم فروردین  امسال  در جاده‌های این استان تردد کردند.

وی ادامه داد: ۹۹۴ هزار و ۳۱۱ دستگاه وسیله نقلیه در این مدت به استان اصفهان وارد و یک میلیون ۵۶ هزار و ۴۷۲ دستگاه وسیله نقلیه از جاده‌های این استان خارج شده‌ و بقیه آن مربوط به تردد داخل استانی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان خاطرنشان کرد: تعداد خودروهای ورودی و خروجی به استان در این مدت نسبت به سال قبل از آن به ترتیب ۸۷ و ۱۰۱ درصد افزایش یافته ‌است.

وی اضافه کرد: در نهمین روز از فروردین امسال ۸۸۲ هزار و ۱۰۵ مورد تردد خودرو در جاده‌های این استان به ثبت رسیده است.

خضری با بیان اینکه این تعداد تردد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳۸ درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد : در این روز ۶۹ هزار و ۲۰۹ خودرو وارد استان و ۱۴۱ هزار و ۱۰۴ خودرو خارج شده است.

وی یادآور شد: در نهمین روز از سال جاری، آمار خودروهای ورودی و خروجی از استان به ترتیب در مقایسه با پارسال ۱۸۸ و ۱۷۹ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان از مردم خواست برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و شهروندانی که به هر دلیل قصد تردد در محورهای مواصلاتی استان را دارند می‌توانند با تماس با تلفن ۱۴۱ از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان در تمام بخش‌ها اعم از راهداری و حمل و نقل، هم اکنون  آماده باش کامل هستند.      

 استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه است که به‌دلیل موقعیت خاص آن در مرکز و به‌عنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =