۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۹
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 84278997
۱ نفر

برچسب‌ها

بارش‌ بهاره آسمان ایلام را فرا می‌گیرد

ایلام - ایرنا - کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: سامانه بارشی پایان هفته جاری در این استان فعال و موجب آبگرفتگی معابر و اختلال در ترددهای جاده‌ای می‌شود.

احسان رستمی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سامانه بارشی از اوایل روز چهارشنبه به استان وارد می شود و تا غروب پنجشنبه آسمان استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: اصابت صاعقه به ویژه در ارتفاعات، وزش باد نسبتا شدید تا شدید و رعد و برق از پدیده های قابل انتظار این سامانه است.

 کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام تاکید کرد: باتوجه به وزش باد، احتمال تشکیل گرد و غبار در منطقه و نفوذ آن به نوار مرزی از اواخر روز پنجشنبه وجود دارد.

رستمی توصیه کرد: به علت وزش باد نسبتا شدید تا شدید شهروندان نسبت به استحکام تاسیسات کشاورزان، سازه های سبک تبلیغی، عدم صعود ارتفاعات، عدم اتراق چادرنشینان و عشایر در حاشیه رودخانه ها و خشکه رودها توجه کنند.

به گزارش ایرنا، از ابتدای سال جاری آبی (اول مهرماه هرسال تا پایان شهریورماه سال بعد) بیشترین بارش نزولات جوی متعلق به شهرستان آبدانان با ۵۰۹ میلیمتر و کمترین ریزش هم مربوط به شهرستان مهران با ۲۰۳ میلیمتر ثبت شده است.

میزان بارش‌های ایلام هم ۳۳۳ میلیمتر گزارش شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =