طرح اصلاح نظام انتخاباتی هنگ کنگ در کنگره خلق چین تصویب شد

تهران- ایرنا- کمیته اصلی کنگره خلق چین طرح اصلاح نظام انتخاباتی هنگ کنگ را که به موجب آن از نفوذ جدایی طلبان در ساختار حکومتی هنگ کنگ جلوگیری می شود، تصویب کرد.

به گزارش ایرنا از چاینا دیلی، هدف از اصلاح قانون انتخابات هنگ‌کنگ جلوگیری از نفوذ غربگرایان به ساختار حکومتی هنگ کنگ و اداره این منطقه از سوی افراد وطن پرست اعلام شده است.

این اصلاحیه پس از آن تصویب شد که کنگره ملی خلق چین در جلسه سالانه خود در ۱۱ مارس خواهان اصلاح سیستم انتخاباتی هنگ کنگ شده بود.

 اصلاح سیستم انتخاباتی هنگ کنگ شامل اختیارات بیشتری در زمینه معرفی نامزدهای رئیس اجرایی و شورای قانونگذاری به کمیته انتخابات هنگ کنگ و همچنین افزایش تعداد اعضای کمیته انتخابات از  هزار و ۲۰۰ به  هزار و ۵۰۰ نفر در ۵ بخش است.

 وانگ چن، نایب رئیس کمیته دائمی کنگره ملی خلق گفت که این اصلاحات برای مقابله با روزنه ها و کمبودهای موجود در سیستم انتخاباتی هنگ کنگ و اطمینان از اداره شهر توسط میهن پرستان است.

او تصریح کرد: اصلاحات سیستم انتخاباتی لازم است زیرا آشوب های خیابانی سال های اخیر نشان داد که بسیاری از نیروهای ضد چین موفق شده اند در نتیجه کمبودهای انتخاباتی وارد ساختار دولت محلی شوند.
وی گفت: بهبود سیستم انتخاباتی تضمینی برای اجرای اصل "اداره هنگ کنگ توسط میهن پرستان" است که برای اجرای سالم و پایدار "یک کشور، دو سیستم" در هنگ کنگ مناسب است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =