۷۰ درصد شهرک‌های صنعتی اصفهان از گاز بهره‌مند هستند

اصفهان- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: ۷۰ درصد شهرک های صنعتی این استان با حدود هشت هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ در مناطق مختلف این استان از انرژی گاز برخوردار هستند.

محمد جواد بگی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۷۰ درصد از شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان تا به امروز به شبکه گازرسانی متصل شده‌اند و گاز مورد نیاز واحدهای مستقر در این شهرک‌ها تاکنون تامین شده است.

وی ادامه داد: گازرسانی تا ورودی شهرک‌های صنعتی بر عهده شرکت گاز استان و در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی به عهده شرکت شهرک‌های صنعتی است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با اشاره به وضعیت امکانات زیربنایی موجود در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی اظهار داشت: تامین آب به میزان ۷۰۵ لیتر بر ثانیه در ۶۷ شهرک و ناحیه صنعتی استان انجام شده است.

وی از تامین آب و برق برای همه شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خبر داد و ادامه داد: ۷۱ شهرک و ناحیه صنعتی این استان با ۷۴۵ مگاوات برق به شبکه فوق توزیع کشور و ۹۰ درصد واحدهای صنعتی فعال در ۵۷ شهرک صنعتی در هفت سال گذشته به شبکه گاز متصل شدند.

بگی ادامه داد: ۱۴ مدول تصفیه خانه به ظرفیت حدود ۱۲ هزار متر مکعب در شبانه روز در هفت سال گذشته در شهرک ها و نواحی صنعتی استان اصفهان ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: ۶۹ شهرک و ناحیه صنعتی از مجموع ۷۰ شهرک فعال اصفهان به شبکه مخابراتی و ارتباطی متصل شده و ۱۵ شهرک به فیبر نوری مجهز شده و تجهیز  ۱۵ شهرک دیگر به این فناوری در حال اقدام است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: ایستگاه آتش نشانی در ۲۶ شهرک و ناحیه صنعتی این استان با حدود ۳۵ خودرو اطفا حریق ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: اداره امور ۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی از مجموع ۷۰ شهرک و ناحیه صنعتی استان اصفهان به بخش خصوصی واگذار شده و واگذاری هفت شهرک دیگر هم در دست اقدام است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان اظهار داشت: این استان با بیش از ۹ هزار واحد صنعتی و ۷۶ شهرک و ناحیه صنعتی فعال، یکی از صنعتی‌ترین استان‌های کشور است.

وی با بیان اینکه برای بیش از ۱۳۰ هزار نفر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان اصفهان اشتغال‌زایی شده است گفت:شرکت شهرک‌های صنعتی استان با حمایت های ویژه از سرمایه گذاری و تامین زیر ساخت های لازم به‌دنبال این است تا حجم اشتغال‌زایی پایدار در شهرک‌های صنعتی استان را افزایش دهد.     

بگی خاطرنشان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان همه توان مالی، فنی و نیروهای انسانی خود را برای کمک به توسعه و تکمیل زیرساخت‌های این شهرک‌ها و نواحی صنعتی به منظور کمک به افزایش سرمایه گذاری در بخش‌های تولیدی و صنعتی بسیج کرده است.

وی با اشاره به اینکه استان اصفهان با ۷۵ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور رتبه نخست در تعداد شهرک‌ها و نواحی صنعتی و میزان واگذاری در شهرک‌های صنعتی را داراست افزود: امروز از مجموع ۷۵ شهرک وناحیه صنعتی مصوب متشکل از ۴۴ شهرک و ۳۱ ناحیه صنعتی، ۷۰ شهرک و ناحیه صنعتی به بهره برداری رسیده و قابلیت واگذاری زمین را دارند و پنج شهرک دیگر نیز در مرحله آماده سازی زیر ساخت‌ها قرار دارند که پس از تکمیل به متقاضیان و سرمایه گذاران صنعتی واگذار خواهد شد.  

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: مجموع اراضی صنعتی در اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان ۱۲ هزار هکتار است که ۷۰ درصد از این اراضی واگذار شده و همچنین  ۱۰ هزار و ۲۴۰ قرارداد منعقد شده که ۶ هزار و ۱۳۲ واحد صنعتی با اشتغال‌زایی برای ۱۳۶ هزار نفر در این شهرک‌ها به بهره‌برداری رسیده است.

۷۵ مجوز ایجاد شهرک و ناحیه صنعتی در استان اصفهان صادر شده که تاکنون از میان آنها ۷۰ شهرک و ناحیه صنعتی به بهره برداری رسیده است.
اصفهان با ۱۲ هزار هکتار از نظر تعداد و اراضی شهرک‌های صنعتی مقام نخست را در کشور دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =