۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۵
کد خبرنگار: 2183
کد خبر: 84278893
۰ نفر

برچسب‌ها

آسمان مازندران تا پایان هفته آفتابی است

ساری - ایرنا - بر اساس پیش‌بینی هواشناسی مازندران شرایط جوی استان تا پایان هفته پایدار خواهد بود که با آسمان آفتابی و افزایش نامحسوس دما همراه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، بر اساس نقشه ها و جدول پیش‌بینی هواشناسی از امروز سه شنبه تا اواخر هفته جاری برای مازندران آسمانی صاف و در برخی مواقع نیمه ابری پیش بینی شده است.

کارشناس پیش‌بینی‌ هواشناسی مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شرایط جوی استان تا پایان هفته جاری پایدار خواهد بود و تغییرات محسوسی در نقشه های ماهواره‌ای و مدل های هواشناسی دیده نمی‌شود.

سعید غلامپور دمای هوا مرکز استان را برای گرم ترین ساعت امروز در مناطق شرقی و مرکزی حدود ۱۸ درجه سانتیگراد پیش بینی کرد و افزود : مناطق غربی استان خنک تر بوده و دمای هوا در گرم ترین ساعت به حدود ۱۵ درجه خواهد رسید.

وی گفت: شهرهای ساری ، بابل، قائمشهر و آمل ، امیرآباد، گلوگاه و بابلسر گرم‌ترین نقاط و بلده ، سیاه بیشه ، کجور و آلاشت هم خنک ترین نقاط استان از امروز تا پایان هفته خواهند بود.

کارشناس پیش بینی هواشناسی مازندران افزود: برای گذر عصر روز چهارشنبه تا پنجشنبه در برخی مناطق استان شاهد افزایش ابر و در ارتفاعات بارش پراکنده و مقطعی باران هستیم که موقتی خواهد بود.

غلامپور وضعیت دریا خزر را نیز تا پایان هفته آرام و بدون امواج سنگین پیش بینی کرد و گفت: شرایط برای انواع فعالیت دریایی مساعد است. 

به گفته او دمای استان تا روز جمعه روند افزایش نامحسوس را طی خواهد کرد و رشد سه تا پنج درجه ای دما را در اغلب مناطق استان شاهد هستیم که در روز جمعه به صورت وزش باد نسبتاً شدید شرگ جنوبی پیش بینی بروز می کند.

کارشناس پیش بینی هواشناسی شرایط جوی استان را تا روز شنبه پایدار توصیف کرد و گفت: برای گذر روز شنبه تا یکشنبه نیز با شمالی شدن جریانات جوی، بارش رگباری باران و کاهش دما پیش بینی می شود.

در حال حاضرآلاشت سوادکوه با ۱۵ درجه سانتیگراد گرم ترین و کجور نوشهر با ۸ درجه خنک ترین مناطق استان هستند.

استان مازندران دارای ۱۵ ایستگاه هواشناسی و ۵۰ ایستگاه باران سنجی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =