مصرف بنزین نوروزی در شمال آذربایجان‌غربی ۴۶ درصد افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه گفت: مصرف بنزین در ایام تعطیلات نوروزی منطقه ارومیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته بالغ بر ۴۴ درصد افزایش یافت.

احمد مجرد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ تا ۶ فروردین ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بنزین در مرکز و شهرهای شمال استان آذربایجان غربی مصرف شده، افزود: مصرف بنزین در طول تعطیلات نوروزی نسبت به سال گذشته افزایش چشم گیری داشته است.

وی با تاکید بر اینکه این میزان مصرف بنزین در نوروز امسال نسبت به نوروز ۲ سال گذشته (۱۳۹۸) بالغ بر هفت درصد کاهش دارد، اظهار داشت: در نوروز سال گذشته به دلیل ممنوعیت کامل تردد بین شهری، رعایت کامل و با حساسیت بالای دستورالعمل های بهداشتی کرونا توسط مردم و خانه نشین شدن مردم، مصرف بنزین به شدت کاهش یافته بود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه با بیان اینکه ذخیره‌سازی و نگهداشت انواع فرآورده‌های نفتی در انبارهای نفت با بهره برداری انبار نفت شهید حاج قاسم سلیمانی شرایط مطلوبی دارد، افزود: عملیات سوخت‌رسانی در منطقه حتی به مدت یک ساعت هم متوقف نبوده و کارکنان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه بی‌وقفه در حال خدمت هستند تا با تامین به‌ موقع سوخت‌های مورد نیاز، موجبات رضایت‌مندی هموطنان را فراهم کنند.

وی ادامه داد: شهرستان خوی با ۶۲ درصد و ارومیه با ۴۶ درصد افزایش به ترتیب در رتبه های اول و دوم منطقه از نظر مصرف بنزین قرار گرفته اند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه ضمن قدردانی از رانندگان خدوم و زحمتکش نفتکش‌های جاده‌پیما و مالکان جایگاه‌های عرضه سوخت، به فعالیت ۱۳۱باب جایگاه سوخت مایع و سی‌ان‌جی (گاز طبیعی فشرده) و ۲۰۰ نفتکش جاده‌پیما در مرکز و شهرهای شمال استان آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: شرکت‌های حمل‌ونقل و همه دست‌اندرکارن مربوطه در کل روزهای سال و به‌ویژه ایام نوروز با تلاش‌ بی‌وقفه و شبانه‌روزی، سوخت مورد نیاز مردم را تامین می‌کنند و امسال هم در شرایط بسیار مطلوبی به استقبال نوروز رفتیم و در عمل توزیع سوخت را تاکنون به نحوی مطلوب انجام دادیم و از این به بعد نیز به پیش خواهیم برد.

به گزارش ایرنا، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه یکی از مناطق ۳۷ گانه کشور و ۲ گانه آذربایجان‌غربی است؛ این منطقه شامل شهرستان‌های ارومیه، اشنویه، سلماس، خوی، چالدران، قره ضیاء‌الدین، ماکو، شوط، پلدشت و بازرگان با شعاع عملیاتی ۲۵۰ کیلومتر است.

در این منطقه نفتی سه انبار نفت، ۲ مرکز سوختگیری هواپیمایی در مجموع با ظرفیت ذخیره‌سازی ۱۵۴ میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =