طرح مبارزه با آفت جوانه‌خوار بلوط در لردگان آغاز شد

شهرکرد -ایرنا- رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان از آغاز طرح مبارزه بیولوژیک با آفت جوانه‌خوار بلوط با استنفاده از محلول با همکاری جوامع محلی خبر داد.

آیت حسنی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح به منظور مقابله با آفت جوانه خوار بلوط با استفاده از محلول BT در سطحی معادل یک‌هزار هکتار از جنگل‌های شهرستان لردگان آغاز شده است.

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان اظهار داشت: برای اجرای این طرح پنج میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه مبارزه بیولوژیک با آفت جوانه‌خوار تا پایان فروردین ماه ادامه خواهد داشت، گفت: این آفت از اواخر اسفندماه تا اوایل فروردین طغیان می‌کند و خسارت زیادی را به جنگل‌های بلوط زاگرس و به‌ویژه شهرستان وارد می‌کند.

حسنی افزود: با پایش نقاط بحرانی و مکان‌های آلوده و به منظور کنترل این آفت محلول پاشی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۳ درصد از جنگل‌های بلوط استان در شهرستان لردگان قرار دارد، گفت: بیش از۱۰ هزار هکتار از جنگل‌های این شهرستان به این آفت آلوده شده است. 

به گزارش ایرنا،چهارمحال و بختیاری با یک میلیون و ۶۵۳ هزار هکتار مساحت، ۳۱۱ هکتار جنگل بلوط دارد.

آفت جوانه خوار بلوط یکی از علل تخریب گونه‌های جنگلی به‌ خصوص بلوط است که این آفت در مرحله لاروی از جوانه‌ها و برگ‌ها تغذیه و در صورت طغیان درختان را عاری از برگ می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =