ورود سامانه جدید بارشی از بخش‌های جنوبی کشور از امشب

تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی از ورود سامانه جدید بارشی از اواخر وقت امشب از بخش های جنوبی کشور خبر داد و اعلام‌کرد: با فعالیت این سامانه بارشی، ‌فردا (چهارشنبه) در نوار شمالی کشور شاهد بارش پراکنده خواهیم بود.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا و برپایه اعلام سازمان هواشناسی،‌ این سامانه بارشی فردا بخش‌های غرب، جنوب غرب، شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و شمالی، دامنه ‌و ارتفاعات البرز مرکزی، البرز غربی و سواحل دریای خزر را تحت تاثیر قرار می‌دهد و در این نواحی، بارش پراکنده رخ خواهد داد.

این سازمان پیش بینی کرد:‌ برای پنجشنبه در بخش‌های غرب شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی، بارش باران و گاهی وزش باد را داشته باشیم.

مطابق این سازمان، ‌برای امروز و فردا با توجه به افزایش سرعت وزش باد در بخش‌های جنوب غرب کشور، احتمال خیزش گرد و خاک در این مناطق وجود دارد.

همچنین برای روز جمعه نیز با توجه به وزش باد و گرم جنوبی در استان اردبیل و سواحل دریای خزر، افزایش دما را خواهیم داشت که این افزایش بین ۶ تا ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.

بر اساس این گزارش،‌ هم اکنون در اغلب مناطق کشور به‌جز بخش هایی از جنوب غرب که پوشش های محدودی از ابر گزارش شده است، شاهد آسمانی صاف هستیم. 

این سازمان امروز و فردا برای بیشتر مناطق کشور جوی پایدار پیش بینی و اعلام‌کرد: با توجه به همین پایداری جو و کاهش سرعت وزش باد، در شهرهای صنعتی و پرجمعیت، احتمال افزایش غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه از بعدازظهر امروز و اوایل وقت فردا وجود دارد.

سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت نیز اعلام‌کرد:‌ آسمان تهران امروز صاف، در برخی ساعت‌ها همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود و بیشینه و کمینه دما در تهران به ترتیب ۱۹ و هفت درجه است.

امروز شهرکرد با کمینه دمای چهار درجه زیر صفر سردترین مرکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای ۳۲ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان گزارش شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha