۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۷:۱۱
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84278759
۰ نفر

برچسب‌ها

سالیوان بر تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد

نیویورک- ایرنا- سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت جیک سالیوان در تماس با دفتر رئیس جمهوری اوکراین بر حاکمیت و تمامیت ارضی آن کشور تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، امیلی هورن شامگاه دوشنبه با اعلام خبر تماس تلفنی مشاور امنیت ملی آمریکا با آندری یرماک رئیس دفتر رئیس جمهوری اوکراین، افزود: او بر حمایت بی دریغ ایالات متحده از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین و آرمان‌های یورو-آتلانتیک را در برابر تهاجم مداوم تأیید کرد.

وی ادامه داد: سالیوان همچنین تعهد دولت بایدن را برای احیای مجدد مشارکت استراتژیک در حمایت از برنامه ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین برای مقابله با فساد و اجرای برنامه اصلاحات که عدالت، امنیت و رفاه را به مردم اوکراین ارائه می‌دهد، اعلام کرد.

موضوع فساد در اوکراین، یکی از مسایلی است که دونالد ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی کوشید پای هانتر بایدن فرزند رئیس جمهوری فعلی آمریکا را به آن باز کند. 

وی مدعی بود که پسر بایدن در شرکت بوریسما بزرگترین شرکت خصوصی تولید گاز، بر اساس زد و بندها و رانت وارد شده است و درآمد زیادی را بدون داشتن تجربه و اطلاعات کاری، به دست آورده است.

همین ادعا که متعاقب نگه داشتن کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین برای واداشتن دولت کی‌اف به تحقیق درباره فرزند بایدن مطرح شد، مجلس نمایندگان آمریکا را بر آن داشت تا برای نخستین بار، ترامپ را مورد استیضاح قرار دهند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha