مقام یمنی: آمریکا هنوز با چشم‌انداز صلح فاصله دارد

تهران- ایرنا- عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت: آمریکا هنوز از چشم‌انداز صلح فاصله دارد و آنچه که ارائه کرده در حد حرف است.

به گزارش ایرنا به نقل از روسیا الیوم، «محمد علی الحوثی» روز دوشنبه در گفت و گو با شبکه روسیا الیوم اظهار داشت: آمریکا، انگلیس و عربستان سعودی و همه کشورهای عضو این ائتلاف در جنگ یمن دست دارند.

وی افزود: آنچه که تیموتی لندرکینگ نماینده آمریکا در امور یمن با میانجیگری سلطنت عمان ارائه کرده، هنوز به سطح مطلوب و واقعی نرسیده است.

عضو شورای عالی سیاسی یمن در پاسخ به سؤالی در خصوص دیدارها با نماینده آمریکا در عمان اضافه کرد: این نشست‌ها با میانجیگری سلطنت [عمان] انجام می‌شود.

الحوثی تاکید کرد: جلساتی که با کسانی که به یمن حمله کردند، دیدار با رفقا و دوستان نیست بلکه ملاقات با دشمنان است.

پیش‌تر «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله گفته بود که نبود تمایل به جداکردن موضوعات انسانی از سایر مسائل، نشان‌دهنده عدم جدیت برای تحقق صلح جامع و عادلانه است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha