۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84278734
۲ نفر

برچسب‌ها

دستگاه بیل مکانیکی حین تخریب اراضی ملی مریوان متوقف شد

سنندج- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت:‌ یک دستگاه بیل مکانیکی که در حال تخریب اراضی ملی و قطع درختان جنگلی بود با حضور به موقع نیروهای حفاظت از منابع طبیعی متوقف شد.

آزاد نامداری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در ادامه گشت زنی نوروزی نیروهای ویژه یگان حفاظت از منابع طبیعی در جنگل های محدوده روستای بلکر یک دستگاه بیل مکانیکی در حین تخریب اراضی ملی و قطع درختان جنگلی مشاهده شد.

وی افزود: با حضور به موقع نیروهای ویژه منابع طبیعی فعالیت این بیل مکانیکی بلافاصله متوقف و از تخریب و قطع درختان جنگلی این منطقه جلوگیری شد و ضمن مستند سازی و مختصات برداری متخلفان برای تشکیل پرونده قضایی به اداره منابع طبیعی احضار شدند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان از قلع و قمع ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع تاکستان غیرمجاز نیز خبر داد و گفت:  در پی گشت زنی نیروهای اداره منابع طبیعی در اراضی ملی روستای بیلو یک تاکستان احداثی مشاهده شد.

وی افزود: این تاکستان در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع به صورت غیرقانونی و در اراضی ملی احداث شده بود که نیروهای یگان ویژه حفاظت از منابع طبیعی این تاکستان را قلع و قمع کرده و مُوها را به اداره منابع طبیعی منتقل کردند.

نامداری اضافه کرد: عامل ایجاد این تاکستان غیرمجاز شناسایی و پرونده تخلف وی تشکیل و بعد از سیر مراحل اداری جهت برخورد قانونی به مراجع قضایی ارسال می شود.

وی اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت این اداره هفته گذشته نیز یک دستگاه بیل مکانیکی حین تخریب جنگل و اراضی ملی مریوان و در نزدیکی بهشت مصطفی این شهر را متوقف کردند.

از مساحت ۲ میلیون و ۹۳۷ هزار هکتاری استان کردستان، بیش از ۶۰ درصد آن شامل یک میلیون و ۵۸۷ هزار هکتار را مراتع و جنگل تشکیل می‌دهد.

از مجموع ۱۹۳ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان مریوان ۹۷ هزار هکتار آن را جنگل و ۹۶ هزار هکتار مراتع را تشکیل می‌دهد.

شهرستان مرزی مریوان با ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =