۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۴:۱۰
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84278687
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار تروریست در کرکوک دستگیر شدند

بغداد - ایرنا - نیروهای امنیتی، پلیس فدرال و الحشد الشعبی عراق طی ۴۸ ساعت گذشته در عملیات های مختلف ۴ تروریست را در کرکوک دستگیر کردند.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از بغداد،  پلیس فدرال کرکوک ابتدا یک زن را که براساس اطلاعیه "مدتها تحت تعقیب" بود بازداشت کرده و تحویل دستگاه های ذی صلاح داد؛ این زن قبلا چندین بار از دست نیروهای امنیتی فرار کرده و به اردوگاه های آوارگان رفته بود.

همچنین نیروهای گشت و جستجو یک تروریست دیگر را در استان کرکوک دستگیر کردند؛ این تروریست نیز مدتها تحت تعقیب بوده و در گروهک تروریستی داعش عضویت داشته است و  پس از بازداشت به قصد خود برای ترور چند قاضی در کرکوک اعتراف کرد؛ او برنامه داشته این قضات را پس از اتمام ساعت اداری در محل کارشان ترور کند.

اما این پایان عملیات های جستجوی نیروهای امنیتی نبود و گروه های جستجو در پی شناسایی هسته های خفته تروریست های داعشی، با هماهنگی اداره اطلاعات ستاد پیشرفته عملیات مشترک کرکوک موفق شدند دو تروریست را در این استان دستگیر کنند.

گزارش خبرنگار ایرنا حاکیست جستجوهای نیروهای امنیتی در استان کرکوک به درگیری با هسته های خفته داعش منجر شده است و این درگیری ها تا لحظه نگارش خبر ادامه دارد.

در همین رهگذر؛ ستاد اطلاع رسانی الحشدالشعبی با انتشار اطلاعیه رسمی شهادت دو نیروی خود در غرب سامرا واقع در استان صلاح الدین را تایید کرد.

این دو شهید، یک فرمانده هنگ در تیپ ۳۱۴ و یک افسر در تیپ ۳۱۵ بودند.

امروز نیمه شعبان مصادف با هفتمین سالگرد فتوای آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالی نجف اشرف در تشکیل بسیج مردمی عراق یا الحشد الشعبی برای قیام علیه گروهک تروریستی داعش است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha