۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۴۶
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 84278670
۰ نفر

برچسب‌ها

تزریق واکسن کرونا به ۲۰ پاکبان شهر الهایی انجام شد

اهواز - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: واکسیناسیون علیه ویروس کرونا برای ۲۰ پاکبان شهر الهایی اهواز روز دوشنبه انجام شد.

دکتر فرهاد ابول نژادیان دوشنبه شب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پاکبانی به عنوان یکی از شغل های پرخطر در معرض ابتلا به بیماری کرونا قرار دارد لذا واکسیناسیون این قشر ضروری است.

شهر الهایی دارای ۲۰ پاکبان است که همگی آنها واکسینه شدند.

وی افزود: پیش از این مرحله اول واکسیناسیون علیه کرونا با ۶۰۰ دوز برای پاکبانان اهوازی آغاز شد و در مراحل بعد مابقی پاکبانان استان واکسینه می شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه پاکبانان شهر الهایی ۲۸ روز بعد دوز دوم واکسن را دریافت می کنند گفت: این قشر زحمت‌کش واکسن مجوزدار سینوفارم چینی دریافت کردند و از این بابت هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: تاکنون بیش از ۲۰ هزار دوز واکسن به پرسنل بهداشت و درمان، جانبازان نخاعی و شیمیایی بالای ۵۰ درصد، پزشکان بالای ۶۰ سال، بیماران خاص و پاکبانان استان تزریق شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان مهمترین اصل برای مقابله با ویروس کروناست و تا زمان اتمام واکسیناسیون برای تمام گروه ها و افراد جامعه رعایت این اصول اجتناب ناپذیر است.

وی وضعیت بیماری کووید ۱۹ در استان را هشدار دهنده دانست و افزود: برخی شهرها و مناطق استان اکنون در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند که ورود و خروج به این شهرها تا اطلاع بعدی ممنوع شده است.

در حال حاضر ۱۱ شهرستان خوزستان قرمز و هفت شهرستان نارنجی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =