آبدانان در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با هشدار نسبت به روند افزایش ابتلا و بستری ها در استان گفت: شهرستان آبدانان نیز در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت و در صورت ادامه این روند سایر شهرستان ها نیز تغییر وضعیت خواهند داد.

دکتر جمیل صادقی فر شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون شهرستان های دهلران و آبدانان در وضعیت قرمز، چرداول در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان ها در وضعیت زرد قرار دارند.

وی ملاک تغییر وضعیت در هر شهرستان را تعداد بستری ها اعلام کرد و افزود: ۲۵ بستری جدید ناشی از کرونا در استان ثبت شد و مجموع بستری ها به ۱۰۳ نفر افزایش یافت.

دکتر صادقی فر یادآور شد: هفت مورد از بستری های جدید مربوط به ایوان، ۶ مورد ایلام، پنج مورد آبدانان، ۲ موردچرداول، ۲ مورد مهران، ۲ مورد دهلران و یک مورد مربوط به بدره است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۰ ابتلای جدید در استان ثبت شد و مجموع مبتلایان به ۲۷ هزار و ۸۹۸ نفر افزایش یافت.

دکتر صادقی فر ادامه داد: تعداد مبتلایان در ایلام ۱۳ هزار و ۱۸ نفر، ایوان ۲ هزار و ۸۶۵، آبدانان ۲ هزار و ۱۵۷، دهلران هزار و ۷۸۸، چرداول هزار و ۷۷۵، دره شهر هزار و ۵۷۷، مهران هزار و ۲۹۶، بدره هزار و ۷۹، ملکشاهی ۸۱۲، سیروان ۶۱۰، هلیلان ۵۴۲ و چوار ۳۷۸ نفر است.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از کرونا ثبت نشده و مجموع فوتی ها در استان تاکنون ۶۷۳ نفر است.

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، مجموع بهبودیافتگان کرونا در استان ۲۵ هزار و ۷۱۲ نفر است.

وی ورود مسافران نوروزی به استان، تجمع های خانوادگی و عدم رعایت پروتکل ها را از دلایل افزایش ابتلا به کرونا عنوان کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =