۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۲۶
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 84278628
۹ نفر

برچسب‌ها

زلزله نورآباد لرستان، نهاوند را نیز لرزاند

همدان- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان گفت: زمین لرزه‌ ۳.۷ ریشتری عصر امروز (دوشنبه) در نورآباد استان لرستان، بخش گیان در شهرستان نهاوند را نیز لرزاند.

«زمین لرزه‌ای به بزرگی ۳.۷ درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) عصر امروز دوشنبه شهر نورآباد مرکز دلفان در استان لرستان را لرزاند.»

«علیمردان طالبی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: این زلزله در بخش گیان شهرستان نهاوند استان همدان نیز احساس شد که براساس بررسی های انجام شده، هیچ خسارتی را به دنبال نداشته است.

وی اظهار کرد: به طور میانگین سالانه ۳۴۰ زمین لرزه در استان همدان روی می دهد که حدود ۹۰ درصد آنها قدرتی کمتر از ۲.۵ ریشتر دارند به نحوی که مردم متوجه وقوع و لرزش آن نمی شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان گفت: برخی از زلزله ها نیز با وجود قدرت بالای ۲.۵ ریشتر به علت خفیف بودن تنها توسط ساکنان در طبقات فوقانی ساختمان ها احساس می شود.

به گزارش ایرنا، طبق مطالعات پهنه بندی خطر، ۲ ناحیه واقع در مناطق شمالی و جنوبی استان همدان زلزله خیز است به نحوی که در منطقه جنوبی بخشی از شهرستان های ملایر و نهاوند بر روی گسل اصلی زاگرس قرار دارند.

همچنین گسل آوج واقع در استان قزوین مناطق و نواحی شمالی استان را تحت تاثیر قرار داده است اما خطر زلزله در مرکز و نواحی مرکزی استان همدان به ویژه شهر همدان به مراتب کمتر از سایر مناطق است.

بخش گیان از توابع شهرستان نهاوند دارای یک شهر و ۱۲ روستا با ۱۹ هزار نفر جمعیت است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =