کمک‌های مومنانه مانع تحقق اهداف دشمن شد

قم - ایرنا - رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به مجاهدت‌ها و خدمت رسانی‌های همه جهادگران و خیران در یک سال گذشته گفت: مجاهدت‌ها و کمک‌های مومنانه اجازه نداد دشمنان به اهداف شوم خود برسند.

 به گزارش دوشنبه شب مرکز خبر حوزه آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در آیین توزیع ۸۰۰ بسته معیشتی  در مسجدالزهرای قم اظهار داشت: 
امروز شاهد یازدهمین مرحله خدمت‌رسانی جمعیت فاطمی‌ها هستیم که حقیقتا تبلور ایثار و همدلی است.

وی گفت: جمعیت فاطمی‌ها در عرصه‌های خدمت، کارآفرینی، درمان، عمران و آبادانی، محرومیت زدایی، کمک رسانی و غیره فعال بوده‌اند که نشان دهنده مسیر درست و صحیحی است که در پیش گرفته‌اند.

وی ادامه داد: به‌طور حتم بنیانگذاران این امر خیر به این بسنده نکرده و در عرصه‌های دیگر مانند اهدای کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان بی بضاعت نیز ورود کنند.

حسینی بوشهری به میلاد منجی عالم بشریت اشاره کرد و بیان داشت: همه ما در صف منتظران هستیم و در این میان انجام کارهای خداپسندانه و تهیه بسته‌های معیشتی از جمله کارهایی است که باید در زمان غیبت معصوم انجام دهیم.

وی با بیان این‌که همه مردم باید تقوا را پیشه کنند تصریح کرد: امام زمان نیز ما را زیر نظر دارد و در واقع خدا، رسول خدا و اهل بیت تمام حرکت‌ها و رفتار ما را رصد می‌کنند به طوری که فردای قیامت تمام کارهایی که انجام می دهیم در جلوی ما ظاهر می‌شود.

 دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه افزود: در این میان وظیفه انسان‌های مومن تمسک به دین است و باید با این چراغ راه حرکت کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به توطئه‌های دشمنان نظام اشاره کرد و بیان داشت: عده‌ای با ۱۶۰ ماهواره فارسی‌زبان می‌خواهند جوانان و اراده‌های ما را بگیرند که کور خوانده‌اند چراکه عزیزان تربیت شده در مکتب اسلام و انقلاب این اجازه را نمی‌دهند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین تاکید کرد: حفظ دین در آخرالزمان یک اولویت است و مانند آتش در کف دست گذاشتن و تحمل کردن است.

وی ادامه داد: در این مسیر نخستین وظیفه‌ای ما خدامحوری و خداباوری است.

حسینی بوشهری اضافه کرد: مومنان در رابطه با خدا شک و تردیدی نمی‌کنند در راه خدا جهاد می‌کنند و با مال، جان، قلم و زبان در خدمت اهل بیت و مردم هستند.
وی با بیان این‌که ویژگی‌های یاران حضرت مهدی (عج) این‌گونه است ادامه داد: در بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل و بیماری‌هایی مانند کرونا خیران و جهادگران بدون هیچ چشمداشتی وارد عمل شدند و در مسیر یاری رساندن به مردم گام برداشتند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین تصریح کرد: این مجاهدت‌ها است که اجازه نداده دشمن که با تمام وجود بسیج شده بتواند به اهداف خودش برسد.

وی یادآور شد: ما منتظر فرج هستیم و باید خودسازی کنیم در واقع کسی که انتظار مصلح می‌کشد خود باید صالح باشد.

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: کسی که دلش خوش می‌شود امام زمان را ببیند باید منتظر بماند و مقدماتش را فراهم کند و در این راه شیرینی خودسازی و اصلاح اجتماعی گام بعدی است که باید برداریم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =