حجم تردد و سوانح جاده ای در استان همدان رو به افزایش است

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: تردد و ترافیک خودرویی در تمامی جاده های ورودی و خروجی استان همدان نیمه سنگین گزارش شده و برهمین اساس شاهد روند افزایشی وقوع سوانح رانندگی در این محورها هستیم.

سرهنگ «رضا عزیزی» دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی مسیرهای اصلی استان درحال حاضر دارای تردد و ترافیک پرشمار و سنگین هستند، به گونه ای که تردد خودروها در برخی از مسیرهای شریانی و اصلی کند شده است.

وی اظهار داشت: طرح نوروزی پلیس راه از ۲۶ اسفند ۹۹ آغاز شده و تاکنون هفت میلیون و ۱۰۰ هزار تردد در سطح جاده های ارتباطی استان همدان ثبت شده است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تردد بود.

رییس پلیس راه استان همدان افزود: میزان تردد خودروها در جاده‌های استان همدان از آغاز طرح نوروزی تاکنون ۷۲ درصد معادل سه میلیون تردد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

سرهنگ عزیزی در خصوص حوادث جاده ای استان همدان دراین مدت نیز گفت: آمار وقوع سوانح رانندگی از ابتدای طرح نوروزی تاکنون از نظر تعداد ۱۴۳ درصد و از نظر شمار مجروحان ۷۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

وی با ارایه آمار مقایسه ای دراین خصوص، ادامه داد: برهمین اساس، آمار وقوع سوانح رانندگی از ۲۳ فقره به ۱۵۶ فقره و شمار مجروحان نیز از ۳۹ به ۶۸ نفر افزایش یافته، ضمن اینکه این حوادث ۲ مورد فوتی نیز به دنبال داشته است.

رییس پلیس راه استان همدان بیان کرد: ۶۰ درصد سوانح رانندگی جاده های استان در این مدت، به علت بی توجهی راننده به مسیر، خستگی و خواب آلودگی و یا مکالمه با تلفن همراه روی داده است.

به گفته وی، ۸۰ درصد سوانح رانندگی استان همدان از نوع واژگونی است که ۲ مورد فوتی حوادث دراین مدت نیز به همین علت بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =