۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۴۲
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84278611
۰ نفر

برچسب‌ها

اورژانس قم در شب نیمه شعبان به ۵۵۹ تَن خدمت ارائه داد

قم - ایرنا - رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قم از ارائه خدمات پیش بیمارستانی به ۵۵۹ تَن در شب نیمه شعبان خبر داد.

به گزارش دوشنبه شب روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد شهیدی  اظهار داشت: این تعداد به‌صورت سرپایی به اتوبوس آمبولانس و پایگاه مستقر در شبستان جمکران و همچنین آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ در اطراف مسجد و بلوار پیامبر اعظم مراجعه کردند که تمامی آنها خدمات اولیه درمان را دریافت کردند. 

وی افزود: همچنین در این بازه زمانی ۱۰ تًن به‌علت شرایط اورژانسی باید خدمات بیشتر و پیشرفته تری را دریافت می‌کردند توسط کارشناسان فوریت های پزشکی و با آمبولانس‌های اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با اشاره به خدمات مهم اورژانس ۱۱۵ قم در شب نیمه شعبان تصریح کرد: استقرار ۶ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه موتورلانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به علاوه تیم فرماندهی و پشتیبانی از جمله آن است.

وی ادامه داد: مراجعه حدود ۵۵۰ تَن به پایگاه اورژانس شبستان و اتوبوس آمبولانس، انتقال چهار مصدوم تصادف به بیمارستان نکویی، انتقال یک مورد تنگی نفَس به بیمارستان ولیعصر و انتقال سه تَن تروما به بیمارستان نکویی نیز از دیگر خدمات می‌باشد.

وی اضافه کرد: انتقال ۲ مورد سرگیجه و فشارخون بالا به درمانگاه دارالشفا و ۲ تَن شامل یک مورد تصادف و یک مورد ضعف و بیحالی هم از خدمات صورت گرفته به شمار می‌آید.

 رئیس اورژانس قم در پایان بیان کرد: اورژانس ۱۱۵ قم همچنان و تا پایان مراسم‌ها با ظرفیت بالا استقرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =