آمار افراد مشکوک به کرونا در استان همدان افزایشی شده است

همدان- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه روند مراجعه بیماران سرپایی به اورژانس بیمارستان ها افزایشی است، گفت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های این استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۵۲۲ مورد بوده است.

دکتر «محمد طاهری» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۵۸ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی و ۱۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۲۵ بیمار وخیم گزارش شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: با شناسایی ۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در استان به ۱۰ هزار و ۷۵۲ نفر رسیده است.

وی افزود: همچنین با فوت یک بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته مجموع متوفیان قطعی ابتلا به کرونا در این استان از ابتدای اپیدمی این ویروس تاکنون به یک هزار و ۵۶۳ نفر رسید.

دکتر طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۳۸۷، بهار ۶۳۱، تویسرکان ۶۸۴، رزن ۴۷۱، درگزین ۲۰۳، فامنین ۱۹۵ و کبودراهنگ ۶۹۱ نفر است.

وی افزود: همچنین یک هزار و ۹۴۷ نفر در ملایر، یک هزار و ۲۰۱ نفر در نهاوند و چهار هزار و ۶۰ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.

براساس آخرین رنگ بندی اعلام شده، ۱۰ شهرستان استان همدان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =