سفیر ایران از پارک صنعتی «سنگ بزرگ» در بلاروس بازدید کرد

تهران-ایرنا- سفیر ایران در بلاروس از بزرگ‌ترین پروژه چین در خارج از کشور یعنی پارک صنعتی «سنگ بزرگ» در بلاروس بازدید کرد.

به گزارش ایرنا از سفارت ایران در بلاروس،  سعید یاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور از بخش های مختلف پارک صنعتی «سنگ بزرگ» بازدید و با ظرفیت ها و برنامه های این پارک آشنا شد.

 سفیر ایران در ملاقات با الکساندر یاروشنکو، مدیر «سنگ بزرگ»، پیشرفت ها و ظرفیت های ایران در حوزه فنآوری های نوین را  تشریح  و درباره  چگونگی و زمینه های همکاری پارک صنعتی «سنگ بزرگ» با  «پارک فنآوری پردیس» تبادل نظر کرد.

یاروشنکو در این دیدار ضمن استقبال از همکاری با پارک فن آوری پردیس، بر آمادگی طرف بلاروسی جهت سفر به ایران و آشنایی بیشتر با ظرفیت‌های صنعتی ایران تاکید کرد.

پارک صنعتی «سنگ بزرگ» در سال ۲۰۱۱ و بر اساس توافق رییسان جمهوری چین و بلاروس در  چارچوب پروژه «یک کمربند، یک جاده» ایجاد شد و بزرگ‌ترین پروژه چین در خارج از کشور می باشد. هم اکنون ٦٩ شرکت از ١٤ کشور جهان در این پارک فعالیت می کنند. حوزه های اصلی و اولویت دار فعالیت پارک عبارتند از: الکترونیک و ارتباطات از راه دور، داروسازی، موادشیمایی، بیوتکنولوژی، ماشین سازی، تجارت الکترونیک، ذخیره سازی و پردازش داده های بزرگ.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =