۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۳۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84278562
۰ نفر

برچسب‌ها

قطعات اول و دوم راه خلخال به منجیل اجرا می‌شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: قطعات اول و دوم پروژه راه‌سازی خلخال - منجیل به مناقصه گذاشته شده و عملیات اجرایی آن بزودی آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو دوشنبه در بازدید از پروژه راه‌سازی خلخال به منجیل افزود: قطعه یک و ۲ این جاده حدفاصل روستای درو تا قشلاق دیز به طول ۱۷ کیلومتر با یک هزار میلیارد ریال اعتبار تامین شده از اعتبارات فاینانس بانک مسکن و ماده ۵۶ اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه پروژه راه اصلی خلخال - منجیل از جمله پروژه‌های راه‌سازی بزرگ استان اردبیل است، گفت: علاوه بر تامین یک هزار میلیارد ریال اعتبار از محل فاینانس بانک مسکن اواخر سال گذشته ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار به این پروژه تزریق شده است.

استاندار اردبیل گفت: در سال جاری یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات جهش تولید، سفر ریاست‌جمهوری ، ماده ۵۶ و فایناس بانک مسکن برای ساخت قطعلات یک تا چهار این پروژه تخصیص یافته است.

بهنامجو با ابراز رضایت از روند عملیات اجرایی قطعات زیرساخت راه خلخال - منجیل  اظهارکرد: هم‌اکنون ۲۰ کیلومتر از مسیر توسط پیماکاران مجری در حال ساخت بوده و ۱۱ کیلومتر این مسیر برای انجام آسفالت تا تابستان امسال آماده می‌شود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه خلخال ـ منجیل از محل اعتبارات استانی و از سال ۸۷ با زیر پیمان رفتن ۶ کیلومتر شروع و تا قبل از آن هیچ‌گونه عملیات اجرایی در آن صورت نگرفته بود، گفت: مسیر جدید خلخال ـ منجیل  که از بخش شاهرود این شهرستان می گذرد ۹۰ کیلومتر از مسافت دسترسی خلخال به تهران را کاهش می‌دهد.

خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان‌های گیلان، زنجان و آذربایجان شرقی واقع می‌باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =