۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۴۵
کد خبرنگار: 3146
کد خبر: 84278553
۱ نفر

برچسب‌ها

اراک و ساوه در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفتند

اراک - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: وضعیت کنونی استان مرکزی بسیار نگران کننده است و شهرستان‌های اراک و ساوه در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

دکتر سید «محمد جمالیان» شامگاه دوشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: اکنون شمار بیماران سرپایی مبتلا به کرونا به شدت افزایش یافته و میزان بستری‌ها نیز در حال افزایش است.
وی تاکید کرد: چنانچه مردم تغییر رفتار ندهند به طور حتم تا پایان هفته شاهد موج  شدید چهارم کرونا در استان هستیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان داشت: دید و بازدید و سفرهای مردم در تعطیلات نوروزی به شدت بالا بود که این امر بزرگ‌ترین زنگ خطر برای شیوع مجدد بیماری برای استان محسوب می‌شود.
جمالیان ادامه داد: استان مرکزی با استان قم و لرستان همجوار است که از این ۲ جاده ارتباطی شاهد شمار بالای مسافران نوروزی به استان هستیم که منجر به افزایش تعداد مبتلایان می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اکنون نگرانی زیادی از بابت حضور مردم در فضای باز وجود ندارد، گفت: متاسفانه اکثر مبتلایان در دورهمی های خانوادگی با تعداد بالا به این ویروس مبتلا می‌شوند در حالی که تاکید مسئولان بهداشت و درمان استفاده از ماسک در میهمانی‌ها و دید و بازدید با تعداد محدود است که متاسفانه این مورد رعایت نمی‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک یادآور شد: رستوران هایی با فضای بسته و بدون تهویه نیز محیط بسیار مناسبی برای این ویروس هستند که از تمام شهروندان انتظار داریم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی پایبند باشند و از حضور در این اماکن بپرهیزند.
 جمالیان عنوان کرد: از سه روز گذشته به تمام مراکز اعلام آماده باش شده و چنانچه مردم از امروز پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تنها شیب بیماری کندتر می‌شود چرا که در هفته نخست تعطیلات، رفتار اجتماعی مردم مناسب نبود.
 وی با بیان اینکه وضعیت شهرستان خمین از تمام شهرستان ها نامناسب تر است، گفت وضعیت کنونی اراک فراهان و شازند مناسب نیست اما وضعیت شهرستان دلیجان تا حدودی بهبود یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =