رییس پلیس راه: تردد در جاده‌های برون شهری یزد ۲ برابر افزایش یافت

یزد- ایرنا- رییس پلیس راه یزد گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون تردد وسایل نقلیه در جاده‌های این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ برابر افزایش نشان می‌دهد.

سرهنگ سیدعلی آسیایی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بدون اشاره به آمار افزود: با وجود افزایش حجم ترافیک در حوزه استحفاظی، با برنامه‌ریزی‌های مناسب پلیس راه و همکاری مردم و رانندگان، رفت و آمدها روان و بدون مشکل در حال انجام است.

وی به اهمیت رعایت مقررات از سوی رانندگان اشاره کرد و  ادامه داد: علت حدود ۸۰ درصد تصادف جاده‌ای در استان توجه نکردن به جلو ناشی از صحبت کردن با تلفن همراه، سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و خستگی و خواب‌آلودگی هنگام رانندگی است.

این مسوول خاطرنشان کرد: استفاده از کمربند ایمنی برابر قوانین راهنمایی و رانندگی برای تمامی سرنشینان خودروها الزامی است و در جاده‌ها چنانچه سرنشینان عقب خودرو کمربند ایمنی نبسته باشند تخلف محسوب شده و  برخورد می شود.

آسیایی یادآور شد: نبستن کمربند ایمنی از سوی سرنشینان خودروها سبب بروز حوادث و تلفات می شود  و بر اساس بررسی های به عمل آمده، استفاده نکردن از آن از سوی رانندگان و سرنشینان خودروها نقش پررنگی در بروز تلفات ناشی از فوت در حوادث ترافیکی دارد.

یزد در مسیر استان های شمال به جنوب و شرق به غرب کشور قرار دارد،روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو سبک و سنگین در جاده های استان تردد می کنند.

یزد ۶۸۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۵۷ کیلومتر راه اصلی، ۹۸۰ کیلو متر راه فرعی، ۲هزار و ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی دارد که از مجموع آن هزار و ۲۶۷ کیلومتر، شریانی و ملی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =