اجلاسیه کنگره شهدای یزد در محل نمایشگاه‌ دایمی برگزار می‌شود

یزد- ایرنا- فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: اجلاسیه نهایی دومین کنگره ملی چهار هزار شهید با رعایت نکات بهداشتی و حداقل حضور جمعیت در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مرکز استان برگزار می‌شود.

سرتیپ رضا پورشمسی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اجلاسیه با حضور خانواده‌های معزز شهدا، مسوولان و جمعی از مردم از ساعت ۹ صبح الی ۱۳ فردا (سه‌شنبه) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برای بهره‌مندی عموم مردم و علاقه‌مندان از مراسم اجلاسیه کنگره شهدا، این آبین معنوی به طور زنده و مستقیم از شبکه استانی، برخی شبکه‌های ملی و فضای مجازی پخش می‌شود.

این مسوول با اشاره به دیدار برخی از اعضای ستاد کنگره ملی شهدای استان با رهبر معظم انقلاب اسلامی یادآور شد: پیام معظم‌له خطاب به مردم استان و مسوولان کنگره در روز اجلاسیه پخش می شود.

به گفته پورشمسی، در روز اجلاسیه برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری بر اساس شرایط و برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج آن در فضایی معنوی با همکاری سایر بخش‌ها پیش بینی شد.

همچنین رییس کمیته محرومیت‌زدایی کنگره چهار هزار شهید یزد هشتم فروردین‌ماه جاری گفته بود: ۲۰۰ میلیارد تومان از محل بودجه دولتی و کمک های خیران صرف ۴۰۰ طرح عمرانی و محرومیت‌زدایی در مناطق روستایی استان شد.

محمود زارع در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام به نیت شهدا انجام شد و اهم آن شامل ساخت اورژانس، بازسازی و بهسازی چهار هزار باب منزل محرومان، ساخت سرویس بهداشتی و لوله کشی گاز روستاها و مرمت و بهسازی شبکه برق، آب و گاز روستایی است.

همچنین استاندار یزد هفتم بهمن‌ماه سال گذشته گفته بود: رویکرد اصلی دومین کنگره ملی چهارهزار شهید  استان خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی با همکاری مردم و خیران و دستگاه‌ها و نهادهای مختلف است که رویکردی ابتکاری و قابل ستایش در این زمینه است.

محمدعلی طالبی در جلسه ستاد کنگره ملی شهدا با قدردانی از تلاش تمامی مسوولان کمیته‌ها در انجام وظایف محوله برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد فرهنگی در استان افزود: تاکنون مسوولان کمیته‌های کنگره اقدامات موثری بر حسب ماموریت تعریف شده انجام دادند و این حرکت جهادی و خدمت‌رسانی به مردم با نیت و به یاد شهدا باید با قوت تداوم یابد .

دومین کنگره ملی چهار هزار شهید یزد، اسفندماه گذشته همراه با برنامه‌های مختلف در استان آغاز شد و اختتامیه آن دهم فروردین‌ماه جاری به مناسبت سالروز قیام مردم یزد در چنین روزی در سال ۱۳۵۷ علیه رژیم ستم شاهی برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =