سالن های سینما و تئاتر قزوین، تعطیل شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت : براساس تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا، از امروز /دوشنبه/ ۹ فروردین سالن های سینما و اجراهای تئاتر و برنامه های فرهنگی و هنری در قزوین و تاکستان تعطیل است و فعالیتی نخواهند داشت.

به گزارش ایرنا، محمد حسین اسماعیلی روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: تعطیلی تئاتر و سینما و همایش های فرهنگی و هنری بر اساس تصمیماتی است که ستاد  مبارزه با کرونا می‌گیرد،  وقتی شهری به حالت نارنجی درمی‌آید، گروه‌های کاری که در درجه سه و چهار قرار دارند، به صورت خودکار تعطیل می‌شوند و با توجه به این‌که سینماها و تئاتر هم درجه بندی سه را دارند، دچار تعطیلی می‌شوند.
وی یادآورشد: با توجه به اینکه شهرهای قزوین و تاکستان در وضعیت نارنحی قرار گرفتند لذا فعالیت سینما و تئاتر و برنامه های فرهنگی و هنری در این دو شهر تعطیل می شود و مادامی که این شهرها نارنجی هستند، این فعالیت ها نیز  تعطیل هستند.
اسماعیلی اظهار کرد: بازگشایی مجدد سالن ها ی سینما و تئاتر منوط به این است که وضعیت شهرهای نارنجی به زرد یا آبی تغییر کند. از همین رو بازگشایی مجدد تئاتر و سینماها به تصمیم‌گیری ستاد کرونا مربوط می‌شود.
وی درباره فیلم‌های اکران نوروزی نیز یادآورشد:  "در این موقعیت بیشترین آسیب را فیلم‌ها می‌بینند. به همین دلیل خیلی‌ها دوست نداشتند فیلم‌شان اکران نوروزی شود چون وضعیت فعالیت سینماها مشخص نبود، به هر حال تصمیم‌گیری‌ها به صورت یک‌باره اتفاق می‌افتد. بدیهی است در چنین شرایطی در مرتبه اول فیلم‌ها بیشترین آسیب را می‌بینند.»
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان قزوین تاکید کرد: ستاد مبارزه با کرونای سازمان سینمایی ، تصمیماتی درباره فیلم‌ها و سینماهایی که در این ایام آسیب دیده‌اند، تسهیلاتی پیش‌بینی خواهد کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =